HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 11 Ocak 2018

Sağlıklı Bir Yıl İçin 5 Adımda Detoks Önerisi

Magazinizmir
2018’i sağlıklı yaşam senesi ilan etmeye ne dersiniz? Ünlülerin popüler detoks gurusu Henri Chenot, Vogue Paris ile sağlıklı yaşam sırlarını paylaştı. Chenot’nun 5 maddesiyle 2018 yılına tazelenmiş ve enerjik bir başlangıç yapın.

Doğal ve Organik

Kimyasal ve pestisitlerden uzak dur. Doğal ve organik besinler vücuda ihtiyacı olan vitamin ve yararlı değerleri sağlıyor. Bu yalnızca sağlığınız için değil Dünya için de yararlı bir adım.

Vücut pH’ını Dengele

Hayatından kahve, alkol, tütün, işlenmiş şeker, doymuş yağ ve hayvansal proteinleri çıkararak, pH değerini yeniden düzenle. Bu demek oluyor ki dengeleyici besinlerle (çiğ ya da pişmiş meyve, sebze, limon, elma sirkesi, bitkisel çay, tam tahıl mısır gevreği ve bitkisel proteinler) tanışma vakti!

Yeterli Su Tüketimi

Su, vücuttaki toksin ve atıkları süzüyor, yeterli su tüketimi her detoks sürecinin en temel maddesi.

Doğru Nefes Almayı Öğren

Henri Chenot, bu konuda Palace Merano’nun 4 farklı nefes egzersizini öneriyor. İlki hızlı ve derin olmayan bir şekilde nefes almak. İkinci hareket yarı derinlikte içine çekme, bu yöntem ciğerlerin merkezininin çalışmasını ve havayı daha iyi bir şekilde vücuda almayı sağlıyor. Üçüncü egzersiz de; uzun bir içine çekmeyle derin bir nefes alma, bu yöntemle cigerlerin tamamen açılmasını sağlayabilirsin. Son olarak, dördüncü yöntem de tam nefes, bu teknikle de ciğerlerin tüm bölgeleri ve göğüs kafesindeki her kas çalışmış oluyor. Chenot, sağlıklı nefes alma modeli oluşturmak için her gün bu egzersiz rutininin yapılmasını gerektiğini belirtiyor.

Düzenli Spor

Hangi sporu tercih ederseniz edin, toksinlerden kurtulmanın ve aynı anda vücuda yeniden enerji depolamanın en iyi yolu spor yapmak. Tüm bunlarla birlikte kendinizi çok iyi hissedeceksin!

FACEBOOK İLE BAĞLAN