Metabolizma Hızlandıran Güzel Çözümler

Doğru bir planlama yaparak zayıflama sürecine girmiş olanlar için kısa, uygulaması kolay ve etkili zayıflamaya yardımcı olabilecek bazı formüller derledik.Günümüz hızlı yaşam temposunda fast food tarzı beslenme alışkanlıklarının çoğalması ile birlikte giderek daha çok insan kilolarından yakınıyor. Yine aynı sebepler yüzünden kilo vermek de bir o kadar zor. Yaşantının hızlı olmasına rağmen metabolizmanın yavaşlığı zayıflamayı zorlaştırıyor. Oysa fiziksel olarak incelmek ve doğru zayıflama adımları ile sıkılaşmak kişinin kendine olan özgüveninin artması da demektir aynı zamanda. Doğru bir planlama yaparak zayıflama sürecine girmiş olanlar için kısa, uygulaması kolay ve etkili zayıflamaya yardımcı olabilecek bazı formüller derledik.

Malzemeler

2 orta boy elma
1 orta boy limon
1 rulo halinde tarçın
1 tatlı kasığı karabiber
1 tatlı kaşığı karanfil ( tane)

Hazırlanışı

Elmayı ve limonu 4 parçaya bölüp, kabukları ve çekirdekleri ve diğer malzemelerle birlikte 3 lt suyun içine atarak kaynatın. Elmalar piştiği zaman altını kapatarak süzün. İster sıcak ister soğuk olarak tüketebileceğiniz bu çayın içilmesi gereken miktar günde 2 kere 1 bardak.
Depolanmış yağları yakarak zayıflatan çay
Malzemeler
3 adet limon
2 adet greyfurt
4 su bardağı su
3 çorba kaşığı bal

Limon ve greyfurtları kabuklarıyla beraber 4–5 parçaya bölerek 1 lt su içinde 15 dakika kadar kaynatın. Soğuduktan sonra limon ve greyfurtların suyunu sıkarak karışımın içinden çıkarın. İçine bal ekleyerek sabah ve akşam yemek sonrası 1 su bardağı için.

Göbek yağlarını yakmak için özel çay

1 çay bardağı limon suyu
1 çorba kaşığı su
1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı tarçın

Tüm malzemeleri karıştırarak çayınızı hazırlayın, günde iki defa yemeklerden sonra soğuk olarak tüketin. Her seferinde taze hazırlayıp içmeniz önerilir.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER metabolizma hızlandıran içecekler izmir, doğal çaylar, beslenme önerileri izmir, yeme-içme izmir, izmir sağlıklı beslenme