HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 11 Aralık 2018

Kalp Tümörü Ameliyatıyla Yeni Bir Yaşama Merhaba Dedi

Magazinizmir
Nefes darlığına bağlı olarak çabuk yorulan ve halsizlik şikayetleri yaşayan 41 yaşındaki Suat Şahin Atmaca, çekilen tomografinin ardından tespit edilen kalp tümörü nedeniyle Özel Egepol Hastanesi'nde ameliyat olarak sağlığına kavuştu.

Özel Egepol Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Narin, nefes darlığının kalp rahatsızlığının da belirtisi olabileceğini söyledi; hastaların mutlaka kardiyoloji uzmanına da görünmesi gerektiğini belirtti.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Narin, tümörün kalbin işleyişini olumsuz etkilediğini ve kan akışının engellenmesi sonucu nefes darlığının baş gösterdiğini de dile getirdi.

Erken Teşhis Önemli

Yaklaşık 3 buçuk saat süren açık kalp ameliyatının (Miksoma) ardından tümörlü bölgenin çıkarıldığını ifade eden Dr. Narin, "Suat Şahin Atmaca'nın, nefes darlığı şikayetiyle çekilen tomografi sonucu kalbinde de tümör olduğu tespit edildi. Hastamız eğer tedavi edilmeseydi emboli nedeniyle felç geçirebilir daha kötüsü hayatını kaybedebilirdi. Başarılı geçen operasyonun ve gerekli istirahatin ardından hastamız normal günlük yaşamına dönebilecek. Genetik nedenlere bağlı olarak gelişen bu tümörün ameliyatın ardından tekrarlama olasılığı da düşük seviyede. Nefes darlığı kalp rahatsızlığının da belirtisi olabiliyor. Bu nedenle hastaların mutlaka vakit kaybetmeden kardiyoloji uzmanına da görünmesi gerekiyor" diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN