Hem Sağlıklı, Hem de Estetik Bir Burun Mümkün!

Özel Gözde İzmir Hastanesi KBB Uzmanı Op. Dr. Ebru Kaplan, nefes almaya yönelik ameliyatlarla birlikte estetik operasyonun da aynı anda yapılabildiğini söyledi.Özellikle 18 - 30 yaş aralığında bay ve bayanların burun estetiği ameliyatları geçirdiğini belirten
Kaplan, hem sağlıklı hem de estetik bir burnun mümkün olduğunu söyledi.

Bazı hastaların burun tıkanıklığı ve rahat nefes alamama gibi şikayetlerle gelip, aynı anda estetik ameliyat da olduğunu kaydeden Op. Dr. Ebru Kaplan, operasyonun yaklaşık 2 saat sürdüğünü ve hastanın bir hafta 10 günlük sürede normal yaşantısına döndüğünü dile getirdi.

"Hasta bize geldiğinde öncelikle pıhtılaşma hücreleri kontrol ediliyor. Kan seviyesi ölçülüyor, üst solunum yolu enfeksiyonu ve kronik ilaç kullanımının olmaması gerekiyor" diyen Kaplan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bilgisayar animasyonuyla, ameliyat sonrasındaki burun için farklı görseller hazırlıyoruz ve hastayla beraber karar veriyoruz. Bizim için fonksiyonellik çok önemli. Elinde bir dergi sayfasıyla gelip aynı burnu isteyenler var. Fakat herkesin yüz yapısı ve yüz simetrisi aynı değil. Herkese kendi yüzüne yakışacak burun şekli yapılmalı"

Burun estetiği operasyonunda hastanın fiziksel durumu kadar psikolojisinin de iyi olması gerektiğine dikkat çeken Dr. Kaplan, bu durumda hastayı psikiyatri servisine yönlendirdiklerini de sözlerine ekledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel Gözde İzmir Hastanesi, Ebru Kaplan, İzmir Sağlık, İzmir Sağlık Haberleri, İzmir Cemiyeti