HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 25 Şubat 2017

Hayatınıza Kolaylık Sağlayacak Güzellik Tüyoları

Magazinizmir
Her yer sağlam güzellik tüyolarıyla doluyken en güzel yüzümüzü (veya kolumuzu ve dişlerimizi) takınmak kolay. İşte aşağıda bizim favorimiz olan yedi tanesi.

Dişlerinizi Zerdeçal İle Temizleyin 

Tüm ihtiyacınız olan bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı ve bir çay kaşığı zerdeçal. Bu malzemeleri küçük bir kapta macun kıvamına gelene dek karıştırın ve ardından diş fırçanızla dişinizi her zamanki gibi fırçalayın. Zerdeçal aşındırıcı özelliğe sahip olduğundan (karbonat gibi) dişteki lekeler anında çıkarır.

Not: Sarı kalıntılardan tamamen kurtulmak için ağzınızı birkaç kere suyla çalkalamanız gerekebilir.

Koldaki Küçük Pütürlerden Ekşi Krema İle Kurtulun

Bir parça ekşi kremayı bir kâseye koyun. Ardından ılık ve nemli bir bez kullanarak ekşi kremayla kollarınızı nazikçe ovalayın. Durulamadan önce 10 dakika bekletin. Ekşi kremadaki laktik asit cildinizin yüzeyindeki keratinin parçalanmasına yardımcı olurken bez de cildi ölü hücrelerden arındırır.

Rimel Lekelerini Nemlendirici Sürülmüş Kulak Pamuğuyla Çıkarın

Ne yaparasanız yapın rimel lekelerini temizlemek için parmaklarınızı kullanmayın (Göz çevresindeki hassas deriyi çekmek göz altının sarkmasına ve kırışıklıklara neden olabilir). Onun yerine bir kulak pamuğunu nemlendiricinize batırın ve rimel lekesini nazikçe silin.

Oje Lekelerini Limonlu Suyla Çıkarın

İçinde ılık su olan bir kaba taze limon suyu sıkıp ardından inatçı ojelerin olduğu tırnaklarınızı beş dakika boyunca suya batırın. Limonun asidik özelliği inatçı ojlerin çıkmasını sağlar.

Kirpik Kıvırıcınızı Saç Kurutma Makinesiyle Isıtın

Upuzun kirpikler için tek yapmanız gereken kirpik kıvırıcınızı saç kurutma makinesiyle 15 saniye ısıtmak ve ardından kirpiklerinizi her zaman yaptığınız gibi kıvırmak. Sıcaklık kirpiklerin hacmini önemli ölçüde artırır ve kıvrımın kalıcı olmasını sağlar.

Koyu Gözaltı Halkalarını Maydanozla Yok Edin

İhtiyacınız olan sadece biraz doğranmış maydanoz. Maydanozların yapraklarını suyu çıkana kadar bir kaşıkla ezin, ardından üzerine bir çorba kaşığı sıcak su (veya yoğurt) ilave edin. Karışım soğuyunca birkaç makyaj temizleme pamuğunu karışıma daldırın ve gözlerinizin üzerine koyup on dakika bekletin. Bunu haftada iki kere yaparsanız bir ay içinde sonuçları fark etmeye başlayacaksınız.

Ruj Rengini Kapatıcı İle Düzeltin

Kırmızının tonu sanarak aldığınız bir ruju sürdüğünüzde rengi daha çok kahverengini mi andırdı? Tekrar yeni bir ruj almak veya değiştirmek yerine rujsuz temiz dudaklarınıza eşit olarak bir kat günlük kapatıcı sürün ve ardından üzerine ruju sürün. Bu işlem size nötr bir baz sağladığı için ruj kendi tüpünde nasıl gözüküyorsa dudaklarınızda da o renk gözükecek.

FACEBOOK İLE BAĞLAN