HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 5 Ocak 2019

Güzellik Anlayışı Tepeden Tırnağa Değişiyor!

Magazinizmir
Uranüs, Mart 2019 ile Nisan 2026 arasında Boğa burcunda olacak ve bu durum hayatımızda birçok yeniliğe kapı aralayacak!

Değişimlerin ve yenilenmenin gezegeni Uranüs ile güzelliğin simgesi Boğa’nın buluşmasıyla güzellik ve estetik algısında da büyük değişimler yaşanacak!

"Uranüs’ün Boğa burcuna girmesiyle güzellikte devrim niteliğinde yeni bir döneme başlıyoruz” açıklamasında bulunan Danışman Astrolog Sare Palaska ve “Kişiye özel estetik seçenekleri sunarak bu yeni dönemi karşılamaya hazırız” diyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, güzellikte bireyselleşmenin ön plana çıkacağı yepyeni bir döneme dikkat çekiyor!

İletişim gezegeni Merkür retrosu döneminde ortaklıklarla ilgili iki kez düşünmek, yeni anlaşmalara imza atmamak, teknolojik aksaklıklara hazırlıklı olmak konusunda artık az çok hepimiz fikir sahibiyiz! Peki 1930’lu yıllardan bu yana ilk kez gerçekleşecek olan Uranüs Boğa buluşması hayatımıza nasıl etki edecek? Danışman Astrolog Sare Palaska, Mart 2016’da başlayacak bu buluşmanın Boğa burcunun temsil ettiği para, maddi değerler, güzellik anlayışı konularında önemli etkileri olacağını belirtiyor.
“İnsanlar doğal olmaya yönelecek, kişiye özgü yapılan estetik operasyonlar ve dokunuşlar ön planda olacak” diyen Sare Palaska, konu hakkında şu bilgileri veriyor:
“Uranüs, 6 Mart 2019 ile Nisan 2026 arasında Boğa burcunda olacak. Uranüs Boğa’ya 84 yıl önce gelmişti ve 84 yıl önce de güzellik anlayışı tamamen değişmişti. Uranüs bireysellik demektir. Özgün, bireysel ve kendine has konuları içerir. Her konuda ve özellikle de güzellikle ilgili devrim niteliğinde yeni bir döneme başlıyoruz. Bu dönemin başlangıcı 2019 yılının mart ayında olacak ve 2026 sonuna kadarki süreçte güzellik anylayışımıza ciddi etkilerde bulunacak. Klasik güzellik anlayışı kırılacak, artık insanlar ‘Ben şu kişininki gibi bir burun istiyorum’ demeyecekler. Çok ciddi bir değişim dönüşüm geliyor. Kişi kendini nasıl iyi hissediyorsa öyle olacak ve bireyselleşecek. Kalıplardan çıkacağız ve bu değişime ayak uydurabilenler her anlamda zenginleşecekler. Ruh-beden-zihin olarak bütün bir güzellik anlayışı geliyor. Çünkü kişi ancak bu şekilde sağlıklı, mutlu ve içsel huzura kavuşmuş oluyor."

 

"Kişilerin Yaşam Şekillleri Güzellik Anlayışlarına da Yansıyacak"

Güzellikte bireyselliğin önemini savunan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, “Hem deneyimlerimizle hem de yenilenmiş yöntemlerle biz bu dönemi karşılamaya hazırız. Kişiye özel estetik seçenekleriyle, yenilenmiş teknik ve yöntemlerle ne yapılması gerekiyorsa, kişi kendini nasıl mutlu hissedecekse onları sunmaya hazır bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” diyor ve yeni dönemde kişilerinin yaşam şeklinin ve alışkanlıklarının da güzellik anlayışlarına etki edeceğini belirtiyor.

Hangi Burcun Estetiğe Bakışı Nasıl?

Danışman Astrolog Sare Palaska ve hasta deneyimlerini paylaşan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, burçların estetik algılarıyla ilgili açıklamalarda da bulundular.

Koç: Formda olmak ve güzel görünmek onun için önemlidir. Ateş elementi olduğu için çok hızlı karar verir. Estetik uzmanlarının Koç burçlarına “Bir gün bekle, yine de yapmak istersen bunu o zaman konulaşım” demeleri iyi olabilir. Çünkü ani karar verip sonrasında kararlarını değiştirebilirler!

Boğa: Güzelliği temsil eden burçtur. Kiraz dudakları, elma yanakları ile dikkat çeker. Uranüs’ün Boğa burcuna girmesiyle, güzellik anlayışının değişmesinin öncülerinden olacak burçtur. Yakın zamanda çevrenizdeki Boğa kadınlarının güzellik algılarının bireyselleştiğini görebilirsiniz.

İkizler: Çok okuyan, çok araştıran İkizler kadını söz konusu estetik olduğunda da bu huyundan vaçgeçemeyecek, yaptırmayı düşündüğü uygulama hakkındaki her yazıyı okuyacaktır.

Yengeç: Duygusal ve ürkektir. Yeniliklere alışması zaman alır ve öncesinde duygusal bağ kurması gerekir. Bu yüzden estetik uygulamaları yaptıracağı ortam ve insanlar onun için önemlidir. İçeri zor girer ama girdiği zaman da çıkmaz!

Aslan: Sahne kadınıdır. Kendi evinde bile sahnesini yaratır, gösterişe meraklıdır. Estetik uygulamalarda öncüdür. Her zaman trendleri yakalar ve her zaman kalite ister.

Başak: Estetiğe en kolay “evet” diyen burçların başında gelir. Mükkemeliyetçidir ama detayları asla es geçmez. Yapılacak işlemi tüm detaylarıyla ona açıklamak gerekir.

Terazi: Sofistike ve zariftir. Güzellik anlayışı sürrealisttir. Renkleri çok güzel bir araya getiren bir burçtur ve ne istediğini çok iyi bilir. Hiçbir şeyi çok abartmaz ve olması gerektiği noktada işlemleri tercih eder.

Akrep: Aşırı duygusal ve çok sabittir. Yüzüne derinlik veren bölgeyi öne çıkarmak ister. Gözler ve bakışlar onun için önemlidir. Kaşlar ve gözlerle ilgili işlemler ilgisini çeker.

Yay: Vizyonerdir. Farklıdır. Tenleriyle ya da yaptırdıkları uygulamalarla daha çok yabancı kültürden biriymiş gibi gözükebilirler. Sürekli seyahat ettikleri için özgür olmak isterler. Uzun vadeli uygulamalardan pek hoşlanmazlar ve seanslı işlemleri tercih etmezler.

Oğlak: Ciddi ve dakiktir, asla işleri aksasın istemez. Tam bir iş kadınıdır ve yaptıracağı estetiklerde de ciddi bir ifadesinin olması gerekir. Onda maskulen bir dişi görünümü vardır.

Kova: Marjinal, özgün, çok zeki ve zamanın ötesindedir. Adeta geleceğe ait android kadınlar bu burçtandır. Geleceğe ait kuralları yazdıkları için ilklere öncülük ederler.

Balık: Trendleri en iyi yakalayan burçlardandır. Sanatsal yönleri her konuda ağır basar. Aynaya baktıklarında karşılarında bir sanat eseri görmek isterler.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN