HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 24 Mayıs 2017

Girişimsel Radyoloji Başarılı Sonuçlar Veriyor

Magazinizmir
Gözde İzmir Hastanesi Girişimsel Radyolog Dr. Özgür Oktay, genel anesteziye gerek kalmadan yapılan girişimsel radyoloji uygulamalarının başarılı sonuçlar verdiğini ve hastanede kalma ile iyileşme süresini kısalttığını söyledi.

Dr. Oktay, Girişimsel Radyolojide lokal anastezi ile damar yolu ve doğrudan cilt üzerinden girilerek değişik radyolojik modaliteler yardımı ile tanı ve tedaviyi gerçekleştire bildiklerini ifade etti.

Oktay, "Damar ve damar dışı olmak üzere gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla birlikte, girişimsel radyoloji büyük bir kesi açılmadan biyopsi- doku örneklemesi yapmamıza ve erken dönemde tanı koymamıza da imkan sunuyor. Bu yöntem damar tıkanıklarını açtığı gibi kan gitmesini istemediğimiz tümör, varis, myom gibi kitlelerin kan akışını da keserek tedavi sağlıyor" diye konuştu.

Her Yaştaki Hastaya Uygun

Dr. Özgür Oktay, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan Girişimsel Radyoloji'nin her yaştaki hastaya uygulanabildiğini ve özellikle genel anestezi alması sakıncalı olan yaşlılarda ve farklı hastalığı bulunan hastalarda kullanılması gerektiğini kaydetti.

Girişimsel Radyolojinin tıbbi teknolojiler geliştikçe daha farklı uygulamalar da sunabildiğine dikkat çeken Dr. Oktay, tedavi olmak isteyenlerin bu alanda uzmanlaşmış ve deneyimli hekimlere başvurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN