Çil Tedavisi İçin Doğal Öneriler

Genelde açık tenli insanların maruz kaldığı, yazın sayıları ve büyüklükleri güneş nedeniyle artan, renkleri koyulaşan çiller; özellikle yüz, dekolte ve sırt bölgesinde yoğunluk gösterir. En önemli etken maddesi güneş olduğu için hassas ciltlere sahip olanların güneşten korunmaları gerekmektedir.Çillerden kurtulmak için uzmanlar kimyasal peeling ve lazer tedavisi öneriyor. İki yöntemle de çillerinizin rengini açarak ebatlarını küçültebilirsiniz. Başarılı bir kimyasal peeling tedavisi, çillerin yoğunluğuna göre 5 ile 10 seans arası sürüyor. Lazer tedavisi ise daha erken sonuçlar elde etmenizde yardımcı olacaktır.

Bunların haricinde çillerinizle evde savaşmak istiyorsanız limon suyu çillerinizin baş düşmanı olacaktır. Limon suyu çillerinizin yok olmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda yağlı ciltler için de çok iyi bir cilt temizleyicisidir.

Bir diğer yöntem ise; bir yemek kaşığı keten tohumunu kaynatın. Soğuduktan sonra çillerinizin üzerine bir pamuk yardımıyla sürün. 20 dakika cildinizde bekleyen formül çilleriniz için peeling etkisi yapacaktır. Son olarak bol su ile yüzünüzü durulayın.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER çil, tedavi, doğal, güneş, yüz, dekolte, sırt, hassas, cilt, uzman, kimyasal peeling, lazer tedavisi, limon suyu, cilt temizleyici, keten tohumu, pamuk, su, sağlık, temizlik, izmir sağlık, izmir cilt, izmir cemiyeti