HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 5 Şubat 2020

BEE’O YENİ ÜRÜNLERİNİN LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Magazinizmir
Türkiye’nin ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü propolis üreticisi BEE’O, “On The Go” ürünlerini tanıttı. BEE’O Propolis’in kurucularından, Genel Müdür Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı ve Ece Vahapoğlu ev sahipliği yaptı. Tanıtım toplantısına cemiyetin önemli isimlerinden Ümit Boyner, Aslı Ersu, Şebnem Özinal, Ebru Güzel, Ece Kıral, Arzu Kunt, Serap Tibuk, Özlem Süer de katıldı.

Propolis, arı sütü, ham bal, polen, arı ekmeği ve arı ürünleri içeren karışımlar, sprey, şurup, tablet formunda %100 doğal ürünler üreten BEE’O Propolis, uzman gıda mühendisleri kontrolünde geliştirdiği “BEE’O On The Go” ürünleri ile inovatif, katma değerli ürünlerine yenilerini ekledi.

Ulus’da düzenlenen tanıtım toplantısına BEE’O Propolis’in kurucularından, Genel Müdür Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı ve Ece Vahapoğlu ev sahipliği yaptı. Tanıtım toplantısına cemiyetin önemli isimlerinden Ümit Boyner, Aslı Ersu, Şebnem Özinal, Ebru Güzel, Ece Kıral, Arzu Kunt, Serap Tibuk, Özlem Süer de katıldı.

Yeni anne Ece Vahaoğlu uzun yıllardır Bee’o propolisin ürünlerini kullandığını ve şimdi emzirme döneminde de hem süt verimi ve kalitesi hem de bağışıklığını desteklemek için kullanmaya devam ettiğini belirtti.Bee’o nun yeni ürünleri On the Go’ları çok beğendiğini ve her gün iki adet düzenli tükettiğini belirten Vahapoğlu, böyle değerli bir markaya destek olmaktan gurur duyduğunu da ifade etti.

Marka’nın kurucusu Tanuğur ise konuşmasında, Türkiye’de arıcılık sektörüne yaptıkları yatırımlardan, propolis ve arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal gibi kıymetli arı ürünlerinden ve bunların insan sağlığı ve beslenmesi açısından öneminden bahsetti.

Aslı Elif Tanuğur Samancı, Türkiye'de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle yerli propolis üretimini başlatmak için, 2013 yılında, Ziraat Yüksek Mühendisi ve Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile birlikte İTÜ ARI Teknokent'te BEE’O Propolisi KOSGEB AR-GE desteği ile kurduklarını belirtti. 7 yıl önce 10 arıcı ile çıktıkları yolculuğa, bugün 2500 sözleşmeli üretici ve 350.000 arı kovanı ile devam ettiklerini ifade etti.

Tanuğur 3.000 metrekarelik tesisleri, 100’den fazla çalışanı ile bugün Türkiye'nin en büyük propolis, arı sütü, arı ekmeği, polen ve ham bal üreticisi olduklarını ve 13 farklı ülkeye ihracat yaparak, Anadolu propolisini bir dünya markası haline getirmeye çalıştıklarını söyledi. Tanuğur, şunları ekledi; "Şu anda ürünlerimiz BEE'O Propolis markasıyla Türkiye'de kendi e-ticaret sitemiz www.beeo.com.tr'de ve Migros, Macro Center, Joker, Rossman, Gratis, Carrefour Gurme gibi 2.000’in üzerinde perakende satış noktasında, ayrıca BEE'O UP markasıyla 25.000 eczanede yer alıyor. Amerika'da ise BEE&YOU markamız ile yine kendi e-ticaret sitemiz www.beeandyou.com üzerinden, ayrıca Amazon, Wallmart, E-bay'de ve CVS eczane zincirleri ile 3.500 perakende satış noktasında ürünlerimiz satılıyor. Amerika'nın yanı sıra ürünlerimizi Güney Kore, Almanya, Hollanda, Belçika, İsveç, İngiltere, Fransa, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kıbrıs ve Suudi Arabistan'a ihraç ediyoruz. Yaklaşık 6 yıllık süreç içerisinde 30 farklı ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldük. Tüm bunların hepsi bizim için ayrı ayrı birer gurur kaynağı.”

“BEE’O Markası Olarak Dört Adet Yeni Ürün Çıkarttık”

Taşınabilir kolay ambalajdapPiyasaya dört adet yeni ürün çıkardıklarını belirten Tanuğur, üçünün BEE’O UP markası ile eczane kanalında, birinin ise BEE’O markası ile onlineda www.beeo.com.tr de ve perakende zincir mağazalarda satıldığını belirtti.

 

 

 

BEE’O On The Go Propolis, Zencefil, Zerdeçal, Tarçın, Ham Bal

Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, BEE’O On The Go Propolis, Zencefil, Zerdeçal, Tarçın, Ham Bal karışımı yeni ürünü herkesin evde, okulda, seyahatte, ofiste, sporda

kolayca taşınacağını belirtti. Günde 2 adet tüketilmesini önerdiği ürünün, vücudun daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğu durumlarda günde 4-6 adete kadar tüketilebileceğini belirtti.

Tanuğur, bu ürünün; C, E ve A vitaminlerikalsiyum, krom, bakır, iyot, demir, manganez, çinko, fosfor ve potasyum gibi mineralleri doğal olarak içerdiğini belirtti.

BEE’O UP On The Go Propolis Zencefil, Zerdeçal, Elma Sirkesi, Ham Bal

Propolis, zencefil ve zerdeçala ilave olarak bu doğal formülün içinde ayrıca elma sirkesi de bulunduğunu belirten Tanuğur, elma sirkesinin doğal fermente bir ürün olduğunu ve vücutta sağlıklı floranın dengelenmesini sağladığını belirtti. Sirkenin, içeriğinde; organik asitler, fenolik bileşikler, vitaminler, mineraller de bulunduğunu belirten Tanuğur, propolisin doğal gücü ile sirkenin detoks etkisi bu formülümüzü çok özel kılıyor dedi.

BEE’O UP On The Go Suda Çözünebilir Propolis Keçiboynuzu Ham Bal Çocuk ve Yetişkin Ürünleri

Tanuğur; BEE’O UP On The Go Suda Çözünebilir Propolis Keçiboynuzu Ham Bal Çocuk ve Yetişkin Ürünlerini, ister direkt, isterseniz soğuk ve ılık içeceklerinize katarak veya meyveli yoğurdunuz ile birlikte tüketebilirsiniz dedi. Bu ürünleri, hem yetişkinler hem de çocuklar için, günlük propolis ihtiyacını karşılayacak şekilde hem lezzetli ve hem de yoğun propolis ile formüle ettiklerini belirtti. Bu ürünlerin içeriğinde bulunan doğal keçiboynuzunun oldukça yüksek mineral içeriğine ve özellikle demir içeriğine sahip olduğunu belirten Tanuğur, demirin vücutta kan yapımı açısından çok önemli bir mineral olduğunun altını çizdi. Bu ürünlerde ayrıca doğal olarak potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, lif ve fenolik maddeler de bulunduğunu belirten Tanuğur, doğanın tüm gücünü bu formüllerde birleştirdiklerini ifade etti.

Tanuğur geliştirdikleri bu %100 doğal formüllerin, sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez bir parçası haline geleceğini ve özellikle salgın hastalıkların çok yaygın oldukları şu günlerde, kendisi doğal olarak sağlıklı olan arı ürünlerinin daha da ön plana çıkacağını belirtti.

Tanuğur “Bu ürünleri sözleşmeli arıcılarımızla ülkemizin değerli endemik bitkilerinden, yüksek yayla ve ormanlarından, kovandan sofraya %100 izlenebilir bir sistem ile doğanın kucağında üretiyoruz. Hem doğayı hem de arı varlığını koruyoruz. İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiğimiz patentli ve Tübitak inovasyon ödüllü propolis özütleme yöntemi ile elde ettiğimiz %100 doğal propolis, piyasadaki benzer ürünlerden en az 3 kat daha fazla etken madde içeriyor. Bu alanda Türkiye’nin en uzman ekibine sahibiz. Gıda, Ziraat, Kimya Mühendisleri, Eczacı, Biyolog ve Diyetisyenlerden oluşan 30 kişilik uzman kadromuz ile annelerin gönül rahatlığı ile çocuklarına verebileceği %100 doğal ürünler geliştiriyoruz. Hiçbir ürünümüz ilave şeker, yağ, katkı ve koruyucu içermiyor. Tamamen yerli, doğal, inovatif ürünler ürettiğimiz için özellikle sağlığına önem verenlerin vazgeçilmezi olduk. İnsanlar doğal gıdaya ihtiyaç duyuyor. BEE’O Propolis ailesi olarak böyle kıymetli ürünlerle, onların hayatına dokunuyor olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

- Ece Vahapoğlu

- Aslı Ersu

- Ece Vahapoğlu, Ümit Boyner

- Ece Kıral

- Arzu Kunt

 

Aslı Elif Tanuğur Samancı Hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Tanuğur, uzun yıllar özel sektörde arı ürünleri alanında Ar-Ge ve Kalite alanında çalışmış ve projeler gerçekleştirmiştir. Uluslararası Bal Komisyonu üyesi olan Tanuğur, aynı zamanda TSE Ayna komite üyesi ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) arı ürünleri standardı komisyonu üyesidir. Tanuğur, halen, gıda ve arı ürünleri konusunda çok sayıda Ar-Ge projesi geliştirmekte, bilimsel yayın ve çalışmalar yapmakta; sektöre ve bilime katkı sağlamaya devam etmektedir. BEE’O Propolis’in kurucularından olup halen Genel Müdür görevini yürütmektedir.

www.beeo.com.tr

FACEBOOK İLE BAĞLAN