HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 17 Temmuz 2017

Bebeğinizin Ekolojik Sağlıklı Ürünlerini Hopcute.com'dan Alın

Magazinizmir
Tarımda kimyasal ilaçların kullanılması, giyim sektörü için organik pamuk yetiştiriciliğinin önem kazanmasını sağladı ve özellikle bebek tekstilinde organik üretim tulum, çorap, pijama, yeni doğan seti gibi ürünler ilgi görmeye başladı.

Sağlıklı ve organik ham maddeyle üretilmiş ürünler kullanması gereken bebeklerin; tekstilden oyuncak ve aksesuarlara, organik makarnalardan mayo ve bikinilere kadar tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında bir araya getiren Hopcute.com, ürün çeşitleri ile kolay ve güvenilir alışverişin e-ticaretteki temsilcileri arasında yer alıyor.

Organik olmayan pamuk üretiminde kullanılan tarım ve böcek ilaçları, insan sağlığı için tehlike oluşturan kimyasallardır. Zararlı kimyasallar arasında yer alan; ağır metal ve azot içeren boyalar, ağartıcılar, florokarbonlar, aldehitler ve amonyak gibi zararlı maddelerin kanserojen etkisi olduğu gibi doğurganlığa ve anne karnındaki bebeğe de zararları vardır. Bu nedenle bebek giyiminde organik sertifikalı pamuk ile üretilmiş ürünler tercih edilmelidir. Organik bebek ürünlerinin online mağazası Hopcute.com; organik sertifikalı kumaştan üretilmiş bebek tulumu çeşitleri, bebekler için organik bornozlar, organik üretim oyuncaklar, organik makarnalar, doğal ağrı kesici ve antibiotik olarak bilinen kehribar kolye ve bileklikler gibi çok çeşitli organik bebek ürünlerinin hızlı bir şekilde satın alınabilmesine olanak sağlıyor.

Organik pamuktaki özellikler

Organik pamuk; sentetik tarım ilaçları, bitki öldürücü ve gübrenin en az 3 yıl süresince hiç kullanılmadığı çiftlikler tarafından üretilir. Organik pamuk ürünler hiçbir şekilde Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) içeren tohumlardan üretilmez. Sentetik gübre ve pestisitler yerine, tabii gübre ile yetiştirilir. Böcek ilacı veya kimyasal gübre kullanılmadan organik tarımla yetiştirilmiş pamuğun kullanıldığı kıyafetlerin seçilmesi hem genel sağlık anlamında kanserden korunma sağlar hem de alerjik hastaların kimyasallardan olumsuz etkilenmesini önler.

Kimyasal ürün kullanılmadan üretilen ürünler sizi ve bebeğinizi ciddi sağlık sorunlarından koruduğu gibi ekolojik dengenin korunmasına da destek olur.

Bebeklerin tüm ürünleri organik olmalı

Bebek oyuncaklarında kişisel bakım ürünlerinde ve gıdalarında da organik sertifikalı ham maddeler ile üretilmiş ürünler tercih edilmelidir. Ekolojik ve organik sertifikalı bebek ürünlerinin adresi Hopcute.com’da tümü organik olan; bakım ürünleri, battaniye çeşitleri, bebek tulumları, bodyler, kehribar kolye ve bileklikler, makarna çeşitleri, oyuncaklar, pijama takımları, yeni doğan setleri, diş kaşıyıcı çeşitleri, bebekler ve çocuklar için uyku arkadaşı, erkek ve kız çocuklar için mayo ve bikiniler, kız ve erkek bebek ve çocuklar için tulum, pantolon, elbise vb. gibi birçok ürün bulabilirsiniz.

Hopcute üzerinden yaptığınız alışverişlerde kredi kartı ve havale ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN