HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 10 Haziran 2019

5 Adımda Acil Cilt Önerileri!

Magazinizmir
Cildinizi asla ihmal etmeyin. Siz farkında olmasanız da, cildiniz birçok zorlukla savaşıyor gün içinde. Bu zorluklardan da haliyle bir hayli yorgun ve yıpranmış olarak çıkıyor.

Cildinize bakım yapmayı unutmayın, üşenmeyin! Eğer bakım yapmayı unutur ya da üşenirseniz diye size hemen birkaç tane öneri sunalım. Beş adımda üşengeçliğinizi üstünüzden atarak sağlıklı bir cilde sahip olun.

1 – Her şeyden önce makyajınızı kesinlikle silin!
 
Cilt bakımınızı yapabilmeniz için en öncelikli adım olarak makyajınızın silinmesi var. Eğer makyajınızı silmezseniz kötü hava nedeniyle oluşan toksinlerin cildinizden giderilmesini sağlayamazsınız. Bu sebeple gözenekleriniz zarar görür ve siyah nokta, sivilce ve leke gibi problemlerin oluşmasını daha da hızlandırmış olursunuz.
 
2 – Ölü derilerinizden peeling ile arının!
 
Her gün uygulayacağınız peeling ile 3-5 dakika içerisinde parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Çünkü yapacağınız peeling, kan dolaşımınızı hızlandırarak daha canlı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer bir peelinge sahip değilseniz, evde bulunan bir kese ya da eldiven yardımıyla bu işlemi yapabilirsiniz. Unutmayın, amaç kan dolaşımını hızlandırmak!
 
3 – Maskeler kurtarıcıdır!
 
Maske adımı sizin için tam olarak bir kurtarıcı niteliğinde! “Benim hiç vaktim yok bunları yapmaya” ya da “Bunlar çok uğraştırıcı” diyorsanız, maskeyi yapıp beklemenize gerek yok, ne işiniz varsa onu halledin.
 
Gözaltı morlukları, cilt kuruluğu gibi durumlarda ise cildinize en uygun maskeyi bularak cildinizi yıpratmadan çok daha iyi bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
 
4 – Eğer yeni sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız tabii ki de çözüm tonikten geçiyor!
 
Cildinizi tamamen temizleyip arındırdıktan sonra tonikle cildinizi silmek yeni oluşacak sorunların önüne geçecektir. Nasıl mı? Cildinizi tamamen temizledikten sonra yeni hücreler oluşmaya hemen hazırlardır, bu yüzden tonik kullanmanız bunların önüne geçmenizi sağlayacaktır.
 
5 – Son acil bakım önerimiz ise nemlendirici!
 
Nemlendirici kullanmanız cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Pürüzsüz bir cilt için cildinize uygun nemlendiriciyi seçerek soğuk havalardan da korunmuş olursunuz. 
FACEBOOK İLE BAĞLAN