HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 3 Ağustos 2022

27 Yıllık Tecrübe Yeni Adıyla Medical Point

Magazinizmir
27 yıldır sağlık alanında önemli yatırımlara imza atan Sentez Sağlık Hizmetleri, Medical Park Hastaneler Grubu’ndan ayrılarak marka ismini Medical Point olarak değiştirdi. Düzenlenen basın toplantısı ile Medical Point Hastaneler Grubu tanıtıldı.

Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerinin yeni adının Medical Point olarak değiştiğini basın mensupları ile paylaştı.
Çeyrek asrı aşkın süredir insanlara şifa dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, “Hastaneciliğe bundan tam 27 yıl önce başladık. Dönemin şartları gereği özel bir hastane kurmanın bütün zorluklarını yaşadık. Karşılaştığımız tüm engellere rağmen, kurulduğumuz günden bu yana kaliteli sağlık hizmeti sunma gayretinden vazgeçmedik ve asla pes etmedik. 27 yılda 10 milyonun üzerinde hastayı şifaya kavuşturduk, 100 binlerce ameliyat gerçekleştirdik, her zaman bundan gurur ve mutluluk duyduk. Sentez Sağlık A.Ş. olarak, İzmir hastanemizi; İzmir ve Ege Bölgesi’nin en büyük özel hastanesi olarak hayata geçirdik ve dünyada referans bir kompleks olma amacı ile İzmir Ekonomi Üniversitesi ile iş birliği yaparak Tıp Fakültesi Hastanesi kimliğine kavuştuk. Gelinen noktada, küresel sağlık hizmetlerindeki değişen dinamiklere uygun olarak, sürekli kendini yenileyen, geliştiren, kanıta dayalı tıp ekseninde en yeni teknolojik imkanları halkımıza sunan sağlık merkezi olmanın kıvancını duyuyoruz.” dedi.

İzmir Merkez Olacak

Yeni bir sağlık markasını Türkiye’ye kazandırmanın heyecanını ve mutluğunu yaşadıklarını dile getiren Kubba, “Yeni hastaneler grubu markamız Medical Point ile sağlık hizmetlerine devam etme kararımızı sizlere bildirmekten kıvanç duyuyoruz. Medical Point Hastaneler Grubu bünyesinde hizmet verecek; İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerimiz yerel dinamiklere entegre küresel bir marka yolculuğunun İzmir merkezli ilk adımları olacaktır. Toplamda 985 hasta yatağı, 308 hekim kadrosu ve 2584 çalışanı ile bu hedefe çok yakınız. 80 bine yakın uluslararası hasta envanterimizle, Sağlık turizminde, global ölçekte tercih sebebiyiz. Ayrıca vakıf üniversiteleri arasında en fazla yıllık bilimsel yayın yapan tıp fakültesi hastanesi olmanın da haklı gururunu yaşamaktayız.” şeklinde konuştu.

Yeni Sağlık Turizmi Modeli

Değişimle ilgili olarak sağlık kadrosunda herhangi bir değişiklik olmayacağını belirten Kubba, “Hem akademik ve uzman doktorlarımız, hem de deneyimli çalışanlarımızla aynı şekilde hizmete devam edeceğiz. Hastalarımızın tıbbi bilgilerini özenle korumaya devam edecek ve hizmet kalitemizi geliştirerek arttıracağız. Yeni markamız ile birlikte yeni projeleri de hayata geçireceğiz. Dünya Sağlık Örgütünün de vurguladığı gibi sürdürülebilir sağlık mottosu için sağlık turizmine uygun konseptleri birleştiren yepyeni açılımlarımızı ileride sizlerle paylaşacağız. Bunun yanı sıra güncel teknolojik ekipmanlarla donatılmış tüm hastanelerimizde de yatırımlarımıza devam edeceğiz. Sayılı merkezlerde yapılan özellikli tıbbi uygulamaların sayısını arttıracağız.” dedi.

Karbon Nötr Hastane

Gezegenin sağlığı eşittir insan sağlığı mottosuyla yenilenebilir enerji ile ilgili yatırımlardan bahseden Kubba, “6 ay içinde enerjimizi çevre dostu yenilenebilir enerji kaynağından sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda solar olarak kendi elektriğimizi üretebilecek yatırımlara başlıyoruz. Bu sayede elektrik tüketiminde sıfır karbon ayak izimiz olacak. Bu projemizle Türkiye’de elektriğini kendi üreten nadir hastanelerden biri olacağız. Hizmet ürettiğimiz her lokasyonda hekim kadrosu, teknoloji, konfor ve sürdürülebilirlik ile küresel bir referans noktası olma şiarını tesis edeceğiz.” dedi.
Değişmeye ve gelişmeye devam edeceklerini söyleyen Kubba sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu değişimin, özellikle İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye için sağlıkta yeni bir adım olmasını temenni ediyor; sağlık ve sağlık turizmi kavramlarına yeni bir kapı açıyor ve geleceğe umutla bakıyoruz. Türkiye’nin yeni sağlık noktası Medical Point’i sizlere gururla sunuyoruz.” dedi.
Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak ilk mezunlarını vereceklerini ve bundan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken; “Bugün güneşin en güzel battığı kent İzmir'den tıpkı bir güneş gibi bilime ışık tutan yeni bir dünya markasının doğuşuna tanıklık ediyorsunuz. Tüm bu perspektifle yeni markamızın daha büyük başarılara yeni bir adım olmasını temenni eder, ülkemize, İzmir’imize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN