17 Yıl Sonra Yeniden Duydu

Kulaklarında oluşan rahatsızlık nedeniyle 17 yıldır duyamayan uzun yol şoförü İzmirli Yılmaz Yalçın (39) ameliyatla yeniden sesleri işitmeye başladı.Bir bebek gibi sesleri yıllar sonra ilk defa duyan Yalçın, "Artık evde bağırarak konuşmuyorum. Arkamda selektör yapıp korna çalan araçları duyuyorum, çok mutluyum" dedi.

Hastane Hastane Dolaştı

Rahatsızlığının askerlik döneminde başladığını soyleyen üç çocuk babası Yılmaz Yalçın’ın işitme kaybı gun gectikce arttı. İzmir’de neredeyse gitmediği doktor kalmayan Yalçın, uygulanan tedavilere rağmen bir türlü duyamadı ve gün geçtikçe işitmesini kaybetti. Hayati alt üst olan ve Doktor doktor, hastane hastane dolaştıktan sonra geçtiğimiz ay İzmir’deki Özel Gözde Hastanesi’ne başvuran Yalçın, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr. Anıl Tuncay’a muayene oldu. Doktor Tuncay tetkiklerin ardından hastanın orta kulağında sıvı birikmesi ve buna bağlı kireçlenme olduğunu tespit etti. Doktor Tuncay, gerçekleştirdiği başarılı operasyonda biriken sıvıyı temizledi ve iki kulağa da tüp taktı.

Hiçbir Sıkıntısı Kalmadı

Hastanın 17 yıldır olan ve giderek artan işitme kaybı ile kendilerine başvurduğunu anlatan Dr. Tuncay, tetkiklerini değerlendirdiğimde işitme kaybina neden olan rahatsizligini teshis ettik ve hastamızı ameliyata aldık. Lokal anestezi altında iki kulağına tüp taktık ve sıvı birikimini temizledik. Hastanın kulaklarında sıvı birikimi olmuş ve bu yüzden kulak zarlarında ileri derecede kireçlenme meydana gelmişti. Ameliyattan sonra hastamızın iletişimi düzeldi, hiçbir sıkıntısı kalmadı” diye konuştu.

100 Metre İlerideki Sesleri Duymaya Başladım

Ameliyatın ardından sağlığına kavuşan yalçın. ''Mesleki olarak da çok sorunlar yaşıyordum. Arkamdan gelip korna çalan araçları duymuyordum. Aracimi parkederken komut veren görevlileri duymuyordum. Şimdi çok iyiyim. Her sesi duyuyorum” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yılmaz Yalçın, izmir yılmaz yalçın, Özel Gözde Hastanesi İzmir, İzmir Özel Gözde Hastanesi, Op.Dr. Anıl Tuncay, sağlık bilgileri izmir, izmir sağlık bilgileri, sağlıklı yaşam izmir, izmir sağlıklı yaşam, izmir cemiyeti