HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 12 Kasım 2019

‘KİMSEYİ TANIMADIM BEN, O’NDAN DAHA LİDER…’

Magazinizmir
İzmirli iş kadını Şafak Sol, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümüne özel açıklamada bulundu.

Atatürk’ün çocukluk yıllarında keşfedilen bazı yeteneklerinin liderliğine yön verdiğini söyleyen Sol, “Atatürk’ün matematiğe olan becerisi, ‘Hayat matematiktir’ söyleminin kanıtı niteliğinde bence. ‘Lider olayım’ dürtüleriyle yola çıkmadığı su götürmez bir gerçek ancak en karmaşık denklemleri bile ustalıkla çözebilmesi ile başlayan kıvrak zekâsı Ulu Önderimizi üstün bir lider yapmıştır. O’nun bu özelliğini çocuk yaşta fark eden biri olarak diyorum ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nadide kimliğinin yüzyıllarca saygıyla anılıp silinemeyeceği kanaatini ömrüm boyunca taşıyacağım.” dedi.

Atatürk’ün kendisi için rol model olduğunu söyleyen Şafak Sol, “Hızlı hareket edebilme, yüksek ahlâkî değer ve niteliklere dayanan bir idare şeklini benimsemesi benim için rol model olmuştur. Her kim bir ülkeyi yöneten lider olarak ‘Tarihe adımı altın harflerle yazdıracağım’ diyorsa O’nun izinden gitmesi gerekiyor. Ben hayatım boyunca O’nun gibi bir lider tanımadım. Liderler bu rol modeli gözden kaçırmış olmaz. Hangi parti, hangi ideoloji olursa olsun, Cumhuriyetin yüksek ahlâkî değerlere dayanan yönetişim şekli ile aynı hitabet bayrağını devralan liderlerin en önemli vazifesi olmalıdır.” diye konuştu.

FACEBOOK İLE BAĞLAN