HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 10 Eylül 2021

İzmirin Yükselen Değerlerine İmza Atan Şeyhmus Salman ile Magazin İzmir Özel

Magazinizmir
İzmirin Yükselen Değerlerine İmza Atan Şeyhmus Salman ile gerçekleştirdiğimiz kısa röportajımız sizlerle

 Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Salman Yapı olarak, 12 yıldır faaliyet gösteren konut, altyapı ve taahhüt işleri yapmak üzere kurulmuş, günümüze kadar da birçok başarılı işe imza atmış olan bir şirketiz. Toplamda 325 tane tamamlanmış, 48 tane de devam eden projemiz var. Tüm çalışmalarımızı en etkin ve en verimli şekilde hizmetinize sunmaya çalışıyoruz. Öncü olmak ve farklılık yaratmak ilkelerini temel alarak, modern teknoloji kullanımı ile inşaat tasarımı yapıp ve inşa ediyoruz.

Salman İnşaat’ın projelerinden söz eder misiniz?

Gaziemir konut projesi Salman Yapı firması tarafından hayata geçirilmektedir. Gaziemir konut projesinde yer alan dairelerin fiyatları, daire tipine ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Ayrıca konut fiyatları dairenin bulunduğu kata ve bulunduğu cepheye göre değişmektedir. Projede daire satışları ve inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Yapılarımızın tamamı depreme dayanıklı ve güvenlidir.

Şu an inşaat sektörünün içinde bulunduğu durumu değerlendirir misiniz?

Dövizdeki artışla beraber inşaat girdilerinin fiyatları da zamlandı. Türkiye de yaşanan birçok olumsuz etken döviz ve konut sektörünü olumsuz etkiliyor. Ancak ben sürecin geçici olduğuna inanıyorum. Konut satışlarına da baktığımızda giderek artan bir grafik görüyoruz. Konut sektörünü faiz oranları da etkiliyor. İçinde bulunduğumuz durumu iyi analiz etmemiz ve hesaplarımızı ona göre yapmamız gerekiyor.

Yatırımcılara ne tavsiye edersiniz?

Projenin yükseldiği bölgenin gelişen ya da gelişime açık bir yer olmasına önem verilmelidir. Merkezi bir konumda yer alan konut hem yaşamak için hem yatırım için daim avantajdır. Gayrimenkul sektörü Türkiye’de her zaman diğer yatırım araçlarından daha fazla kazandırmıştı. Gayrimenkul sektörü Türkiye’de her zaman diğer yatırım araçlarından daha fazla kazandırmıştır. Türk halkı yatırım aracı olarak gayrimenkule her zaman güvenir.

Kentsel dönüşüm ile ilgili düşünceleriniz neler?

Kentsel Dönüşüm, Kentteki sorunlu alanların belirlenip, sağlıklı ve de yaşanabilir hale getirmek amacı ile yeniden yapma ve sağlıklı bir yaşam alanı için uygulama yapılması anlamına geliyor. Kısaca Kentsel dönüşüm kentin dokusunu bozan sorunların giderilmesi oluyor. Bu şekilde de kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi depreme dayanıklı olmayan ekonomik ömrünü doldurmuş binaların yeniden yapılarak olası doğal afetler sonucu oluşacak zararların en aza indirilmesi amaçlanıyor. Biz de Salman Yapı olarak böyle planlı yapılaşmayı destekliyoruz ve bu doğrultuda gerekli çalışmaları yapıyoruz.

FACEBOOK İLE BAĞLAN