HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 18 Şubat 2022

İzmir’de Balığın Adı... Balıkçı Hasan

Magazinizmir
İzmir'de balık restoranları arasında öne çıkan mekanlardan Balıkçı Hasan'ın işletmecisi Toray Altan'la Magazin İzmir'e özel keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 Alışılagelmiş balık yemek kültürünü bir damak şölenine dönüştürmeyi ilke edinmiş, tecrübeli ve dinamik kadrosuyla enerjisini misafirlerine yansıtmayı başaran Balıkçı Hasan, İzmir Balık Restoranları arasında oldukça popüler. Mekanın farklı ara sıcakları ve ızgara balıkları muhteşem lezzetler sunuyor.

1992'DEN BERİ HİZMET VERİYOR
Balıkçı Hasan, 1992'den beri restoran işletmeciliğinde İzmir başta olmak üzere Türkiye'ye hatta dünyanın dört bir yanından misafirlerine lezzetli yemekler sunuyor. İzmir'in sembol yerlerinden biri olan Kordon'da yer alan Balıkçı Hasan'ın lezzetli menüleri ile misafirler keyifli anlar geçiriyor.
Balıkçı Hasan'ın işletmecisi Toray Altan başarılarının sırlarını anlattı. Altan, "1992 yılından beri Balıkçı Hasan, sektöründeki en çok yenilikçi mutfağa sahip işletmedir. Balık restoranları içinde gastronomi konusunda yeniliğe açık olan, kendini geliştiren, sürekli yeni ürünler hazırlayan bir işletmedir. Türkiye'deki en iyi işletmelerden biriyiz diyebilirim."

İŞLETME OLARAK RUHUMUZDA YENİLİKÇİLİK VAR
"Karidesi tereyağlı, güveç, haşlanmış sunumların haricinde pazılı, sütte, beğendili, patlıcanlı gibi birçok değişik alternatifte sunarız. Kalamarı normal koşullarda tava ızgara, çöpte ızgara alternatiflerin haricinde soya soslu ızgara olarak sunarız. Yahnisini yaparız. Ahtapotu ızgara ve salatanın haricinde tandır olarak sunarız. Acı tatlı soslu ahtapotumuz var. Acı tatlı soslu karidesimiz var. Yenilik yapmayı severiz. İşletme olarak ruhumuzda yenilikçilik var. Birkaç demodan sonra yeni lezzetlerimizi ziyaretçilerimizin menüsüne koyuyoruz.

DAMAK TADINA GÜVENEN BİR MİSAFİR PROFİLİMİZ VAR
Yemeyi içmeyi seven bir müşteri profilimiz var. Yemekten anlayan balıktan anlayan müşterilerimiz var. Ağız tadına güvenen, güzel yemek yemeyi seven bir müşteri profilimiz var. Her müşterimiz bizim için özel.

YEMEKLERİN ÇOĞUNDA BABAMIN İMZASI VAR
"Rahmetli Babam Balıkçı Hasan yemek yemeği ve yemek yapmayı çok severdi. Balıkçılık yaptığı dönemlerde bile kendi yemeğini kendi yapardı. Yaptığı yemekler dilden dile dolaşmaya başlayınca balıkçılıktan, balık tüccarlığına, daha sonra da balık restoranına geçiş yaptı. Yemeklerin çoğunda babamın kendi imzası vardır. 1992 yılının nisan ayında Dalyanköy'de ilk olarak işletmeyi hazır hale getirmiştik. Orda başlayan hikaye 2009'dan itibaren Kordon'da yer alıyor."

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN MİSAFİRLER
"Rusya'dan Güney Afrika'dan Avrupa'dan misafirlerimiz var. İzmir'e geldiklerinde bize mutlaka uğruyorlar. Kordon'da olmaktan mutluyuz. İlerleyen zamanlarda markamıza uygun, hissiyatımıza uygun yerlerde tabiki yeni mekanlar açabiliriz."

 Balıkçı Hasan'a Rezervasyon İçin İzmir Mekan Rehberi Rezervasyon Sistemini kullanabilirsiniz. >>>  

https://www.izmirmekanrehberi.com/m/deniz-mahsulleri/balikci-hasan-kordon

FACEBOOK İLE BAĞLAN