HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 18 Şubat 2022

Gayrimenkul’ un Geleceği The Mars

Magazinizmir
The Mars Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arslan'la Kemalpaşa Merkez Şubesi'nde Magazin İzmir'e özel bir röportaj yaptık.

Gayrimenkulün geleceği sloganı ile yola çıkan The Mars Gayrimenkul, portföyünde bulunan nitelikli gayrimenkulleri, kurumsal ve inovatif yaklaşımlarla çok yüksek oranlarla satışa dönüştürüyor. Firma hizmet verdiği Kemalpaşa bölgesinde fark yaratan başarılara imza atıyor.

Lüks konutlardan imara açık arazilere, dev ölçekli depolardan tarım arazilerine kadar birçok gayrimenkulü; hızlı, etkin ve değerinde satışını ya da kiralamasını gerçekleştiren The Mars Gayrimenkul, alışılmışın dışındaki kalitesiyle dikkat çekiyor.

Mehmet Arslan, "Kemalpaşa'da belli bir standardımız var. Belli bir kalitemiz var. O standartlar çerçevesinde büyümek istiyoruz. Bu ofiste şu an 17 çalışma arkadaşımız var. Danışmanlarımızın hepsi özel arkadaşlar. Şu anda Kemalpaşa'da hizmet veren tek kurumsal gayrimenkul firmasıyız."

"Kemalpaşa'da 4 yıl bir emlak firmasında gayrimenkul danışmanlığı yaptım. Başka bir ofiste ortak olarak 2,5 yıl çalıştım. 2 yıldır da The Mars Gayrimenkul olarak hizmet veriyoruz."

KEMALPAŞA STRATEJİK BİR İLÇE

"Kemalpaşa'daki gayrimenkul piyasası ile ilgili bilgi veren Arslan, "Şehir içinde ev, dükkan satışı ya da kiralama olarak çalışabiliyorsunuz. Ancak Kemalpaşa'da bağ, bahçe, sanayi, villa, bina, dükkan, iş yeri gibi emlak ile ilgili tüm portföylerin satışını gerçekleştirebiliyorsunuz. Konut kredileri yüksek olduğunda şehir içi ofislerde konut satışları azalıyor. Kemalpaşa'da konutta hareket yoksa bağ, bahçe, hobi bahçesi hareketleniyor. İzmir-İstanbul otobanından sonra sanayi çok hareketlendi. Dönümü 650 bin olan araziler şu anda 2,5 milyondan alıcı buluyor. Bir yılda İstanbul'dan ve Ankara'dan yaşanan talep sonrası fiyatlar arttı. Limana yakın olması, lojistik üssü olması, yük treni hizmete açıldı. Hızlı tren yapım aşamasında. Otogar buraya yapılabilir. Devletin de çok yatırımı var. Kemalpaşa, stratejik olarak Belkahve geçidi ile İzmir'in Anadolu'ya açılan kapısıydı. İzmir İstanbul otobanının da açılması ile İzmir'in dünyaya açılan kapısı gibi oldu. Yeraltı kaynakları çok bereketli. Birçok içecek firmasının burada yatırım yapmasının nedeni de su sıkıntısının hiç olmaması. Doğasında farklı güzellikler barındırıyor. Metro ihalesi yapıldı. Yeni sanayiler Kemalpaşa'ya gelecek. Yeni yerler imara açılıyor."

PARA ODAKLI İŞ YAPMIYORUZ

"The Mars Gayrimenkul para odaklı iş yapmaz. Biz işimizi daha iyi yapma peşindeyiz. Güveni sağladığınızda 2 ve 3. işler arkasından geliyor. Standartlarımızı sürekli artırıyoruz."

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN