HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 15 Nisan 2022

Gayrimenkul Sektörünün Başarılı Projesi Allsancak ile Magazin İzmir Özel

Magazinizmir
Pekerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Peker’le İzmir’in kalbinde yer alan Allsancak projesini konuştuk. 1069 konut ve 35 ticari gayrimenkulden oluşan dev projenin detaylarını Özgür Peker’den dinledik.

Allsancak projesi hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Allsancak Emlak Konut Projesi; Alsancak lokasyonunda özellikle “Yeni Alsancak” olarak nitelendirilen dönüşüm bölgesinde, prim değeri oldukça yüksek bir proje olup hem İzmir’in hem de Türkiye’nin büyük konsept projeleri arasında yer almaktadır. İzmir Körfezi’nden başlayan ve fuarın yeşil dokusuyla limana kadar manzaranın odağında olan ALLSANCAK, lokasyon itibariyle deniz açısının da kapanmayacağı bir bölgede ve Alsancak Kordon’a 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.
Projemizde 1069 konut, 35 adet ticari alan bulunmaktadır.
4 adet 24 katlı dikey blok ve 3 adet bu blokları giriş hariç diğer kısımlardan birbirine bağlayan 4 katlı yatay bloklardan oluşan bir kompleks şeklinde tasarlanmıştır. 1+1 den 5+1 e kadar uzanan daire seçeneklerimizin yanında 2+1 dubleks ve 3+1 bahçe dublekslerimiz mevcuttur.
Proje kapsamında 3,500 m² kapalı aktivite alanı, yaklaşık 10.000 m² iç peyzaj ve yüzme havuzunun yanı sıra; yaklaşık 24.000m² tabiat parkı, devlet okulu, sağlık merkezi, açık spor kompleksi site dışında bağımsız olarak geliştirilmiştir.

Proje ne zaman bitiyor?

2023 Temmuz teslim tarihimizdir.

Lokasyon olarak nerede yer alıyor?

İzmirlilere “İzmir’in kalbi neresi?” diye sorsanız, eğlenceyi, alışverişi, sosyal hayatı, haftanın 7 günü, günün 24 saati İzmir’in tüm güzelliklerini hissedebileceğiniz “Alsancak” yanıtını alırsınız.
Çünkü Alsancak, şehrin nabzını, şehrin içinde tutmaktır.
İzmir’in kalbinde yer alan Alsancak’ta, kordona, alışveriş merkezlerine, eğlence mekanlarına yakınlığı ile dikkat çeken AllSancak İzmir haftanın 7 günü, günün 24 saati İzmir’in tüm güzelliklerini hissedebileceğiniz lokasyonda. Tramvay, otobüs, vapur ve metro bir adım ötenizde, eşsiz kordon ve şehir imkanları ise en az o kadar yakın…
Şehrin Kalbinde, çevre ilçelere ve illere yakınlığı, hastanelere, köklü eğitim kurumlarına ve merkeze ulaşım araçlarına yakınlığı ile AllSancak bir evde arayacağınız lokasyon avantajını sunuyor.
Alsancak Stadyumu arkasında Tariş’in eski depo arazisinin olduğu ve Yeni Alsancak olarak gelişen bölgede 5-6 dk. içerisinde fuara; 10-12 dakika içinde Kordon’a çıkabileceğiniz lokasyon, size hemen önündeki tarihi Alsancak dokusuyla ayrı bir huzur sunuyor. Projenin ön sahası Alsancak ve kordon açısına uzanırken sağ yanında ise İzmir Limanı Bayraklı’ ya kadar uzanmaktadır.

Projenizin avantajlarını anlatır mısınız?

Konum itibariyle her sorunuzun içinde verdiğimiz cevabı burada tekrarlamak isteriz. Bu bölge Yeni Alsancak olarak değişen ve gelişen, parlamaya aday bir bölge. Her zaman telaffuz ettiğimiz gibi burası İzmir’in kalbi. İzmir’in ciddi olarak yeni bina ihtiyacı bulunmakta ve biz tam da bu noktada bu ihtiyacı merkezi bir lokasyonda karşılamaya yönelik son teknoloji ile bir proje üretiyoruz. İnsanlara yeni binalarda ayrıcalıklı, konforlu, kapalı otopark alanından tutun çarşı alanı ve kapalı/açık aktivite merkezleri ile her ihtiyaçlarını yakın çemberde karşılayabilecekleri bir hayat vaat ediyoruz.
Teslime doğru ilerleyen proje yatırımcılar için inanılmaz bir fırsat niteliğinde. Bölgenin gelişimiyle getiri anlamında geri dönüşünün çok karlı bir yatırım olacağı kaçınılmaz.

Ödeme seçenekleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Proje ödeme seçenekleri anlamında her kişiye özel bir plan ile ilerleyebilir.
Siz ister az peşinat uzun vadeyle, isterseniz vade farksız şirket içi planlarla projeye dahil olabilirsiniz. Şöyle ki şu anda 120 aya kadar güncel faiz oranları ve %20 peşinat vererek herkes Allsancak’tan ev sahibi olabilirler. İkinci bir seçenek ise, tamamen banka aracı olmaksızın 24 ay ve 36 ay vadeli şirket içi planlarımızda esnek ara ödemeler ile bir ödeme planı hazırlayabiliriz.

Pekerler İnşaat’ı kısaca anlatabilir misiniz?

41 yıldır inşaat sektörünün en deneyimli firmalarından biri olan Pekerler, kurulduğu günden bu yana pek çok alt yapı ve üst yapı projelerine imza atmaya devam ediyor.
Yapımını gerçekleştirdiği hastaneler, alışveriş merkezleri, ticari binalar, konut kompleksleri, sanayi tesisleri, altyapı işleri, istinat yapıları, otoyollar, tüneller, viyadükler, restorasyon işleri ve sosyal tesislerle, Türk inşaat sektöründe önemli bir yer edinmiştir. Hem kamusal alanda hizmet veren hem de özel sektörün kullanımı için tasarlanmış yapıları ülkemize kazandıran Pekerler, doğru zamanda doğru ihtiyaçlara seslenen çözümleriyle sektördeki büyümesini sürdürmektedir.
Çağın gereksinimlerini karşılamak ve geleceğe sağlam, kaliteli, yüksek nitelikli yapılar bırakmak hedefiyle, teknolojik donanıma, ekipmana ve insan kaynağına sürekli yatırım yapmakta olan Pekerler İnşaat, kadrosunun eğitim, birikim ve deneyim sahibi olmasına, uzmanlıklarını geliştirmesine, takım çalışmasının uyumlu bir şekilde devam etmesine ve çalışan güvenliğinin yüksek düzeyde korunmasına büyük özen göstermektedir.
Üstlendiği projeleri zamanında ve söz verilen niteliklerde teslim etmeyi en önemli çalışma prensibi olarak benimseyen Pekerler, uluslararası geçerliliği bulunan kalite belgelerinin sahibidir.

Allsancak’taki konut ve işyeri seçenekleri nelerdir?

Toplam 1069 konut 35 adet ticari üniteden oluşan proje, 1+1’den 5+1’e kadar uzanan daire seçenekleri ve dükkanların oluşturacağı çarşı alanı ile oldukça hareketli bir yaşam alanı sunacak.
Daire çeşitlerinin kendi içlerinde ayrıştığı m² çeşitleri ile her kişiye özel daire seçenekleri bulmak mümkün.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN