HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 16 Kasım 2018

Türkiye Design Week Turkey Kapsamında Birçok Ünlü İsim ''Tasarım'' İçin Buluştu

Magazinizmir
Endüstriyel tasarımdan modaya, mimariden görsel iletişim tasarımına Türkiye’yi bir araya getiren ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin ev sahipliğinde düzenlenen Design Week Turkey’nin basın toplantısına sektörün duayen isimlerinin yanı sıra birçok ünlü isim de katıldı.

United Colors of Benetton, Esprit, Valentino ve Chanel gibi dev markaların yaratılmasında önemli katkıları olan dünyaca ünlü iletişimci ve reklam fotoğrafçısı Oliviero Toscani, TİM Başkanı Sn. İsmail Gülle, ETMK Başkanı Sn. Sertaç Ersayın, Design Week Turkey Danışma Kurulu Başkanı Gökhan Karakuş ve üyelerinin yanı sıra; İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Tasarım Vakfı Başkanı Sn. Faruk Malhan, Ressam İsmail Acar, Mimar Feryal Gülman, tasarımcı Hakan Akkaya ve Atıl Kutoğlu, Mücevher Tasarımcısı Melis Göral basın toplantısına katılan önemli isimler arasındaydı.

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından tasarım kültürü oluşturmak ve Türkiye’deki tasarımcıları dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Design Week Turkey 2018 (Türkiye Tasarım Haftası)’in basın toplantısına Müge Tezman, Arzu Kunt,Ece Vahapoğlu, Şah Yaycı, Günseli Kato, Berna Laçin, Didem Bağrıaçık, Songül Toprak Özsan, Meral Yazıcı, Sinem Yıldırım, Hande Can gibi cemiyet hayatının ünlü isimleri de katıldı.

Türkiye’yi ‘tasarım’da buluşturacak etkinliğin ana teması bu yıl; ‘Tasarım Ekosistemi’… Basın toplantısının ardından 16-18 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ‘Design Week Turkey’de; Türk Tasarımı, Tasarım-Ekonomi İlişkisi, Küçük ve Büyük Endüstrilerde Tasarım ve Üretim, Girişimcilik, Zanaatkârlık, Endüstriyel Tasarım, Lüks Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı ve Moda Tasarımı gibi Tasarım Ekosistemini oluşturulan konular ayrıntılı olarak işlenecek.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN