HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 6 Eylül 2018

Tommy Hilfiger Sonbahar 2018 Tommy Now Icons ''Gördüğünü Al'' Defilesini Şanghay'da Gerçekleştirdi

Magazinizmir
Tommy Now Icons, Şanghay’da küresel marka elçileri Lewis Hamilton, Hailey Baldwin, Winnie Harlow ve Maggie Jiang ile yarının ikonları olacak bugünün liderlerini kutladı.

Defilede ilk ‘TommyXLewis’ ortak koleksiyonunun yanı sıra ‘TOMMY ICONS’ kadın kapsül koleksiyonu ve HILFIGER COLLECTION tasarımları tanıtılırken podyuma çıkan kadın ve erkek görünümleri, 70’ten fazla ülkedeki anında alışveriş yapılabilir kanalları kapsayan bir ekosistemde satışa sunuldu.

Bir PVH Corp. [NYSE: PVH] şirketi olan Tommy Hilfiger, bugünün liderlerinin, yani iyimser enerjileri ve olağanüstü motivasyonları ile değişimi tetiklemek için başkalarına ilham veren kişilerin yarının ikonları olduğu inancının kutlaması niteliğindeki TOMMYNOW ICONS defilesinin gerçekleştiğini duyurdu.

Beşinci kez düzenlenen sezon içi Tommy Now defilesi küresel tüketicilerin katılımıyla markanın ruhuna hayat vermeye devam ediyor. Kuzey Amerika, Avrupa ve şimdi de Asya’da ziyaret edilen her şehir, yerel kitlelerin gençlik ve iyimserlik enerjisiyle Tommy Hilfiger’ı besliyor.

Tommy Now Icons defilesi, 4 Eylül Salı günü 19.30’da (Çin Standart Saati) gerçekleşti ve Sonbahar 2018 TOMMY HILFIGER koleksiyonları Şanghay Limanı Uluslararası Yolcu Gemisi Terminalinde arka planını Şanghay siluetininsüslediği bir mekanda sunuldu. Tommy Hilfiger’ın imzası haline gelen “Gördüğünü Al” formatını daha da ileriye taşıyan etkinlikte podyuma çıkan tüm görünümler, 70’ten fazla ülkedeki anında alışveriş yapılabilir kanalları kapsayan bir ekosistemde satışa sunuldu.

Koleksiyon Açıklaması Tommy Now Icons

Bu sezon Tommy Now moda deneyimi ikonların gücünü keşfetmek için Şanghay’a geldi. Klasiklere yeni anlamlar kazandırmak için kendi mirasımıza ve geleceği şekillendiren çığır açanlara bakıyoruz.

Tommy Hilfiger ile dört kez FIA Formula OneTM Dünya Pilotlar Şampiyonu Lewis Hamilton’un işbirliğinin ürünü olan ilk TommyXLewis ortak koleksiyonu, sportif kolejli ile sokak stilini buluşturuyor.

Hilfiger Collection ve Tommy Icons kapsül koleksiyon, rahat orantılar ve arşivden aldığımız armamızın beklenmedik yorumları, çizgiler ve özel dikim desenleri ile geleneksel spor giyimini sınırlarını zorluyor.

Sonbahar 2018, yarının liderlerinden ilham alan ikonik Amerikan tarzının kutlaması niteliğinde olup her kim olmayı seçiyorsanız onun için tasarlanmış kreasyonlar sunuyor.

Koleksiyonlar

Tommy Now Icons defilesinde ikonik Amerikalı tasarımcı Tommy Hilfiger ile dört kez FIA Formula OneTM Dünya Şampiyonu ve TOMMY HILFIGER erkek giyim koleksiyonlarının küresel marka elçisi Lewis Hamilton tarafından tasarlanan ilk TommyXLewis ortak koleksiyonunun dünya prömiyeri de gerçekleşti. Podyumda üniseks stillerle sunulan TommyXLewis erkek giyim koleksiyonu, markanın spor giyim köklerini benimserken ikonik Amerikan stillerini yeniden ele alıyor. Koleksiyon, cesur renkler, sportif etkiler, klasik parçalar ve çok yönlü şekillerle markanın özgüvenli ve modern hayranlarına hitap ediyor. Lewis, her tasarıma kattığı kişisel dokunuşlar için kendi dövmelerinden, lüks sokak stili gardırobundan ve uğurlu sayısı 44’ten ilham alıyor.
TOMMY ICONS kapsül koleksiyonu, defilede podyuma da çıkan küresel marka elçileri model Hailey Baldwin, model ve aktivist Winnie Harlow ve oyuncu Maggie Jiang öncülüğünde tanıtıldı. Kapsül koleksiyon, TOMMY HILFIGER’ın en ikonik stillerini kutlarken zamansız klasikleri bugün için şık yorumlarla sunuyor.

Tommy Now Icons

Basın mensupları, satın alma profesyonelleri, VIP'ler, sektörden influencer’lar ve Şangaylı tüketiciler de dahil 1000'den fazla konuk, ilham verici ve beklenmedik moda deneyimlerinin keyfini çıkarmaya davet edildi. Şehrin silueti fonda canlanırken konuklar akşamki etkinliğin havasını belirleyen ikonlar koridorundan geçerek TOMMYNOW ICONS dünyasına adım attılar. Uzun giriş koridorunun duvarlarında inandıklarını savunarak daha parlak bir gelecek için pozitif değişimi tetikleyen ve başkalarına ilham veren bugünün liderlerinin dev portreleri sergilendi. Yerleştirmede Lewis Hamilton, Hailey Baldwin, Winnie Harlow ve Maggie Jiang gibi küresel TOMMY HILFIGER marka ve kampanya elçilerinin görsellerine yer verildi.

Konuklar, podyumun arka planını oluşturan yeni ve eski Şangay manzaralı bir sete çıktılar. Bu manzaralar arasında şehrin ikonik siluetini oluşturan ve en çok tercih edilen dijital projeksiyon alanlarından biri olan Çin Finansal Bilgi Merkezi binasının cephesi de yer aldı. Markanın kapsayıcılık taahhüdünün bir yansıması olarak çeşitli yerel ve uluslararası modeller, TOMMY HILFIGER’in en cesur ve zamansız grafik desenlerinin uygulandığı podyuma çıktı.

Yenilikçi İşbirlikleri

Tommy Hilfiger, ilham verici aktiviteler yaratan sektörler arası işbirliklerini geliştirmek amacıyla dünyanın önde gelen şirketleriyle ortak çalışmalarını sürdürürken bu sezon özellikle Çin’e odaklanıyor. Marka, Alibaba Group ile yaptığı işbirliği kapsamında 4 Eylül’de dünyanın en büyük e-ticaret platform Tmall.com’da Süper Marka Günü düzenledi.

Tommy Now defile etkinliği Tmall.com'da canlı akışla yayınlanırken Çin'in her yanından tüketiciler heyecan verici promosyonlardan yararlanma fırsatı buldu. Jiangsu, Zhejiang ve Şanghay bölgelerinde sipariş edilen ürünler, podyumun demokratikleşmesine eşsiz bir yorum getiren “Gördüğünü Al” deneyimi sunarak 24 saat içinde teslim edildi. Etkinlikte Tmall pop-up mağaza, podyumdan alışveriş deneyimini ileri teknolojili artırılmış gerçeklik teknolojisiyle desteklenen aynalar kullanarak yeni boyutlara taşıdı. Tüketiciler, kendilerinin 3D avatarını kullanarak Sonbahar 2018 TOMMY HILFIGER koleksiyonlarından başlıca stilleri deneyebildi ve en favori görünümleri için anında online sipariş verebildi.

Tommy Now Snap uygulaması kullanıcıların mağazada, bir reklamda, podyumda (canlı veya online) ya da sokakta gördükleri herhangi bir ürünün fotoğrafını çekmelerine ve tommy.com üzerinden anında satın almasına imkan veren 2D ve 3D resim tanıma teknolojisini kullanmaya devam ediyor. Bu sezon, uygulama sosyal medya aracılığıyla TOMMY HILFIGER dünyasına açılırken TOMMYNOW SNAP uygulamasının kullanıcıları şimdi favori Sonbahar 2018 stillerini Snapcat’te paylaşabiliyor. 5 Eylül'de uygulamada yeni bir VIP bölümü açılacak ve kullanıcılara TOMMYNOW ICONS etkinliğinden kamera arkası fotoğraflar ve videolar, model biyografileri, influencer’ların derlediği içerikler ve çok daha fazlası sunulacak.

Modeller

Açılışını Hailey Baldwin’in yaptığı defilede top modeller Winnie Harlow, Maggie Jiang, Joan Smalls, Lucky Blue Smith, Audrey Hilfiger, Josephine Skriver, Hannah Ferguson, Abdulaye Niang, Sarah Dahl, Ratner, Callum Stoddart, Miles Chamley-Watson, Wang Chen Ming, Ziwei Cao, Ni Hao Ran, Dylan Xue ve Li Shuping podyuma çıktı.

Ön Sıra Konukları

Defileyi ön sıradan izleyenler arasında Tommy Hilfiger'ın eşi Dee Hilfiger, Lewis Hamilton, Jim Chapman, Rose Bertram, Nina Suess, Marc Forné, Marta Lozano Pascual, Teresa Andrés Gonzalvo, Diego Boneta, Julio Ramirez Eguia, Leo Picon, Jonathan Azevedo, Julia Faria, Renata Ruiz, Felipe Titto, Manu Gavassi, Jorge Torres Arias, Laura Tobón, Ola Farahat, Antonia ve Alex Velea, Chanyeol Park, Taeyeon Kim, Sunny Wang, Nobuaki Kaneko, Akane Hotta, Nat Kelley, Gogoboi, Ethan Lau, Cola Tasty, Vincy J, Emma Tang, Rika Li, Michelle Meng, Li Hui, Elva Ni, Angel Chu, Mayao, Tran Quang Dai, Alvin Goh, Josh Heuston, Cartia Mallan, Carmen Hamilton, Brooke Hogan, Jordan ve Zac Stenmark, Molly Chiang, Angelina Chen, Laureen Uy, Jess Wilson, Mr Fragrance, Toni Zheng, Rigel Davis ve Zhang Mingen yer aldı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN