HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 22 Şubat 2022

Prada Erkek Sonbahar Kış 2022 Geçit Töreni

Magazinizmir
Güç gösterisinin hüküm sürdüğü 10 yılın ardından Prada; "varlığımızın hayati bileşeni" olarak adlandırdığı yeni bir temayla podyumlara geri dönüyor.

Miuccia Prada ve Raf Simons üniformanın doğal bir sonucu olan tek düzeliği yerle bir edip, üniformayı özgür bir alan haline getirerek üniformanın varoluş amacını alt üst ediyor ve ona fark yaratan unsur olarak yeni bir anlam katıyor.

Bazen bazı şeyleri anlamak için bir bağlam gerekir. Marka olarak Prada ve yaratıcıları olarak Miuccia Prada ve Raf Simons insanlarla duygularını paylaşarak iletişim kuran tasarımcılar değil. Elbette duygular da önemli ancak rasyonellik ve imgeler; onların kendini ifade etme biçimi ve kıyafetler üzerinden dünyayı yorumlama şekillerinde daha büyük anlam ifade ediyor.

Sonbahar/Kış 2022 erkek defilesi; her yönüyle Prada'nın şimdiye kadarki en efsanevi erkek moda şovlarından biri olan Sonbahar/Kış 20212’nin 10 yıl sonraki yansıması görevini taşıyordu.

Tarihe "Gücün geçit töreni" olarak geçen bu şov, erkeklerin rolü ve erkeklerin gücünün kendini gösterdiği kodların gülünçlüğü üzerine hazırlanmış bir Prada yorumuydu. Şov; acımasız ve alaycı bir portre çizerken aslında çoktan ölen ancak fark etmediğimiz tozlu ve bayat bir dünyaya ağıttı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN