HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 19 Mart 2019

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Bugün Başlıyor

Magazinizmir
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un Sonbahar/Kış 2019 sezonu bugün başlıyor. 22 Mart Cuma gününe kadar sürecek etkinlik, moda dünyasının tüm oyuncularını Zorlu PSM'de buluşturacak.

Mercedes-Benz isim sponsorluğunda gerçekleşen 13. sezonda koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında ASLI FİLİNTA, BELMA ÖZDEMİR, BRAND WHO, CELE-BRAND, CEREN OCAK, ÇİĞDEM AKIN, CLIMBER, DAMAT, DB BERDAN, EMRE ERDEMOĞLU, EMRE PAKEL, EXQUISE, EZRA TUBA, GİRAY SEPİN, GOKHANYAVAS, GÜLÇİN ÇENGEL, GUNTAS, HEMINGTON, HOUSE OF OGAN, KARMA 1: SELEN AKYÜZ & THIRD, KİĞILI, KITH&KIN, M.O.F.C. EDA GÜNGÖR, MEHTAP ELAIDI, MELTEM ÖZBEK, Mercedes-Benz presents ÖZGÜR MASUR, MiiN by KADİR KILIÇ, MURAT AYTULUM, NEW GEN by IMA, ÖNDER ÖZKAN, ÖZLEM ERKAN, ÖZLEM KAYA, ÖZLEM SÜER, ŞEBNEM GÜNAY, SUDI ETUZ, TUBA ERGİN, W-S-M yer alıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un yaklaşan yeni sezonuna dair düşüncelerini belirten İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Etkinlikler Komitesi Başkanı Cem Altan, "bu sezon da İHKİB’in güçlü desteğiyle modaya dair farklı alanlara dokunan, zengin bir moda haftası programı sunmanın gururu içerisindeyiz. İHKİB'in "Dört Dörtlük Eylem Planı" doğrultusunda, Türk tasarımcıları destekleyerek, global ölçekte tasarımcı markalarının ürünlerinin payını ve tanınan tasarımcıların sayısını arttırmayı hedefliyoruz. The Core Istanbul ile katılan 34 marka ve tasarımcı için 360 derecelik bir satış platformu yaratılmasını sağlıyoruz." cümleleriyle bu sezonun kendileri için önemini vurguladı.

Her sezon desteklediği tasarımcının defilesini sunan Mercedes-Benz Türk, bu sezon Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı Özgür Masur'un Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Özgür Masur” ismiyle sunacak.

Cem Altan

Yerli ve yabancı satın alma sorumlularını marka ve tasarımcılarla buluşturan The Core İstanbul, bu sezon kapılarını yepyeni bir formatta ve karnaval temasıyla açacak. Yeni sezon trendleri, dijital süreçlerin yönetimi, markalaşma, yavaş moda ve moda fotoğrafçılığı ana başlıkları altında panellerin yer alacağı The Core Istanbul bünyesinde bu sezon ilk kez bir pop-up mağaza bulunuyor.

The Core Istanbul alanında konumlacak olan mağazada Fonfique, Gözde Atlı, Emre Pakel, Giray Sepin, W-S-M, Third, Pınar Yeğin, Aslı Filinta, Esra Dandin, Ayşe Tanman Ceramics ve Incomplit gibi isimlerin MBFWI özelinde satışa çıkan ürünleri kısıtlı bir süre boyunca yer alacak.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13. sezonunda, marka ve tasarımcıların koleksiyon sunumları dışında gerçekleştirilecek etkinliklerin takvimi de açıklandı. Yine panel ve sunumlarla zenginleşen etkinlikte The Core çatısı altında trend uzmanı ve kreatif direktör Güneş Güner moderatörlüğünde influencer Asena Sarıbatur ve Incomplit markasının kurucusu Öykü Özgencil "Moda Döngüsü" üzerine konuşacaklar. Mercedes-Benz'in sunduğu "Data ve Teknoloji modaya nasıl yön veriyor?" panelinde yine Güneş Güner moderatörlüğünde tasarımcı Arzu Kaprol, stratejik pazarlama ve teknoloji trendleri danışmanı Hakan Akben ve dijital pazarlama ve teknoloji uzmanı Serkan Başer sohbet edecekler. "Türk Moda Fotoğrafçılığı" başlıklı panel Elle dergisi genel yayın yönetmeni Zeynep Üner moderatörlüğünde moda fotoğrafçıları Ayten Alpün Yılmaz, Tamer Yılmaz ve Koray Birand'ı ağırlayacak. Son olarak Mirgün Cabas moderatörlüğünde gerçekleşecek "Yeni Medya" panelinin konukları ise Vogue ve GQ dijital projeler müdürü Bediz Yıldırım, Vogue, GQ ve T24 editörü Seda Yılmaz ve moda direktörü ve IMA eğitmeni Yaprak Gerçek olacak.

Moda dergilerinden GQ, Harper's Bazaar, L'Officiel ve Vogue da kendi davetlilerine özel kapalı etkinliklerle MBFWI takvimine dahil olacaklar.
Bu sezon da Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a yabancı basın ve satın alma sorumlularının yoğun ilgisi devam ediyor. Dünyanın en prestijli zincir mağaza ve butiklerinin satın alma sorumluları İHKİB’in desteğiyle İstanbul'a gelerek MBFWI'yi takip edecekler.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunun yanı sıra; Laboratoire BIODERMA, L’Oréal Professionnel, Tencel™, DHL ve S.PELLEGRINO’nun resmi sponsorluğunda; Zorlu Center ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin desteğiyle ve tedarikçi sponsorlar M.A.C Cosmetics, Red Bull'un katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN