HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 20 Aralık 2019

LEVI’S® MADE & CRAFTED® KADIN GİYİM KOLEKSİYONU İLKBAHAR/YAZ 2020: KASBAH’TAN KALİFORNİYA’YA

Magazinizmir
Levi's® Made & Crafted® koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı buluşturuyor.

 Yumuşak, nötr çöl ve deniz renklerini koyu indigo tonlarda vurgularla zenginleştiren bu California Casbah koleksiyonu, iki güneşli destinasyonun bohem ruhunu harmanlıyor. Levi's® Made & Crafted® serisini niteleyen sokak stili orantıları, Western vurgular, üstün kaliteli malzemeler ve konstrüksiyonlar bu koleksiyonda bir araya geliyor.

“California Casbah koleksiyonu sade ve modern görünümler içeriyor. Yüzyıl ortası arşivlerimize giderek daha çok geriyedönüyor ve bunları daha sık referans alarak daha feminen, geleceğin modası siluetleri tanıtıyoruz. Bunları da sıcak terakota ve çöl pembelerine odaklı bir renk paletiyle sunuyoruz.”- Nicolle Arbor, Global Tasarım Direktörü, Levi's® Made & Crafted®

Kadın siluetlerinde oversize stiller ağırlık kazanırken yüksek belli rahat bacak kesimli jean’ler yine oversize kısa Trucker ceketlerle kombine ediliyor. Geniş bacaklı Barrel Jean, İlkbahar/Yaz 2020sezonunda geri gelirken yüksek belli ve Barrel’a göre biraz daha az abartılı bacak kesimli The Column adlı yeni bir denim kalıbı da sunuluyor. Denim bitişleri arasında koyu ve taş yıkama indigonun yanı sıra sıcak terakota ve çöl tonları yer alıyor. Fas düğün battaniyesinin görünümünü yansıtmayı amaçlayan el işi nakış ve metal pul gibi unsurların kullanımı da dikkat çekiyor.

Palmer Overcoat uzun ceket ve Cinch Tab Short in Palm Jacquard kombinasyonu göz alıcı bir set oluşturuyor. Her iki parçanın ilham kaynağı ise Fas ve Kaliforniya floralarının tropik ağacı olan palmiye. Koleksiyonda şekiller açısından feminenlik vurgulanırken orantılarda çeşitli oyunlar oynanıyor.

FACEBOOK İLE BAĞLAN