HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 3 Kasım 2018

Gucci'den Sanata Destek

Magazinizmir
Gucci, koreograf Michael Clark’ın son eseri “to a simple, rock ‘n’ roll . . . song.”dan bir bölümün performansına ev sahipliği yaptı.

Misafirler arasında markanın CEO’su Marco Bizzari, Mario Boselli, Carlo Capasa, Barnaba Fornasetti, Maria Luisa Frisa, Michelle Lamy, Delfina Delettrez, Jerry Stafford, Nico Vascellari, Francesco Vezzoli ve çok daha fazlası yer aldı.

Erik Satie’nin 150. doğum günü şerefine titizlikle düzenlenen performansın açılış sahnesi, Satie ve müziğinin, Clark’ın akıl hocaları ve meslektaşları üzerinde geçmişten bugüne gelen etkisini yansıtıyor. Satie’nin müziği bu sanatçıların duygusal olduğu kadar yenilikçi ve çarpıcı özgünlükteki eserlerinin ortaya çıkmasına ön ayak oldu.

Gösterinin ikinci kısmıysa, karmaşık, haşmetli ve neşe saçan isyankar David Bowie’ye adanmış ışıl ışıl bir bölümden oluşuyor. Performans müzikleri Bowie’nin 1973 yılında çıkan Aladdin Saneve ve 1974 yılında çıkan Diamond Dogs isimli etkileyici albümlerinden özenle seçilmiş, dansçılar ise Gucci’nin en yeni koleksiyonundan parçalar giyiyor.

FACEBOOK İLE BAĞLAN