Festivale Atıl Kutoğlu İmzası

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından İzmir'de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali için geri sayım başladı.Ünlü Modacı Atıl Kutoğlu’nun da moda söyleşileri yapacağı festivalde, tasarımcılar ile son tüketicinin buluşması hedeflenirken, programda defileler, konser ve plaj partileri de yer alıyor. 31 Temmuz Cuma günü saat 19:30’da Alaçatı girişindeki tarihi değirmenlerin altında gerçekleştirilecek açılış töreni ile başlayacak olan Festival, 3 Ağustos tarihine kadar sürecek. Festivalin destekçileri arasında Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Red Bull, Avenue Otel, Polytropon firmaları bulunurken, festivalin basın sponsorluğunu da Diva Dergisi üstlendi. Festival ile Alaçatı birbirinden güzel etkinliklerle renklenirken, organizasyon Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Plaj Partisi, Mayo Defilesi, Konser

Millfest Moda ve Sanat Festivali Alaçatı kapsamında Türkiye'nin çeşitli illerinden gelecek olan 25 genç ve ünlü moda tasarımcısının stand açacağını dile getiren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, ünlü tasarımcıların da yer alacağı etkinlikte, en güzel tasarımların halkla buluşacağını söyledi. Birbirinden değişik ve özgün tasarımlarla bu yılda moda severleri buluşturacaklarını belirten Özden, “Festivalimizde genç ve ünlü tasarımcılar bir arada olacak. Bu yıl festivalimizi biraz daha renklendirdik. Gelinlik Fuarı’nda bizleri yalnız bırakmayan Atıl Kutoğlu, Alaçatı’da da bizleri yalnız bırakmayacak. Özel konuklarla moda söyleşileri yapacak. Binlerce takipçisi olan moda bloggerleri da bizlerle olacak. 31 Temmuz’da festivalimizi kokteyl ile Değirmenler Altı Alaçatı girişinde başlatacağız. Ertesi gün tasarımcılarımız ve konuklarımızla kahvaltıda buluşacağız. Akşam da anfi tiyatroda ücretsiz defile ve konser düzenleyeceğiz. Burada Redbull Can design tasarım yarışması yapılacak. Redbull ayakkabı boyaması ile canlı performans sergilenecek. Pazar günü de plaj partisi ve Argento mayo defilesi yapılacak. Pazartesi günü de Red Bull kapanış partisi ile festivalimizi tamamlayacağız. Bu yıl da dünyanın gözde tatil merkezlerinden biri olan Alaçatı ve Çeşme modacılarla renklenecek” dedi.

4 Gün Sürecek

Kişiye özel tasarım ürünü görmek ve tasarımcılar ile tanışmak için 31 Temmuz/3 Ağustos tarihlerinde moda severleri Alaçatı’ya beklediklerinin altını çizen Özden, standların 18.00/01.00 saatleri arasında Alaçatı girişinde gezilebileceğini kaydetti.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Atıl Kutoğlu, Ege Giyim Sanayicileri Derneği İzmir, Alaçatı MILLFEST Moda Sanat Festivali İzmir, Ege Hazır Giyim Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İzmir, Red Bull izmir, Avenue Otel izmir, Polytropon izmir, Diva Dergisi izmir, Mukadder Özden, Gelinlik Fuarı izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı