HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 11 Kasım 2023

Berna Ülkü İle Ne Giysem

Magazinizmir
Berna Ülkü İle Ne Giysem

Cumhuriyetimizin 100. Yılını, Atatürk ve Silah Arkadaşlarının, tüm Gazi ve Şehitlerimizin çektiği cefaları,

vefa ile anıyoruz.

İyi ki varlar idi, tüm egemenliğimizi borçlu olduğumuz atalarımıza saygı sevgi ve minnetle selam olsun.

Yaşasın CUMHURİYET !

 

İşte Ne Giysem...

Geçtiğimiz ay moda haftalarını geride bıraktık. Paris'in temsil ettiği moda dünyasındaki yerini bence tarzına ve duruşuna sahip çıkan parizyen kadınlar sahip çıkıyorlar.

Uzun bir aradan sonra tekrar Paris Sokaklarında dolanmam, bende de tasarıma duyduğum ilhamı arttırdı. Moda ve tasarım dünyasının içindeyseniz, mood board oluşturmadan yılda 2 defa sezon lokları için ziyaret etmelisiniz.

Açıkça söylemeliyim ki, benim de denediğim ve çok sıklıkla gördüğünüz blazer üstü büyük eşarp şal modası Paris Sokaklarından geliyor.

Sezonun trend rengi kahverengi ve cherry blossom red - koyu bordo. İki rengi bütünlüğünden güçlü kombinler elde edebilirsiniz. 

Kaşe kumaş modası tüm dünyayı sarmış durumda. Sıcak tutması ve "old money" akımını desteklemesi sebebiyle klas ve çabasız görünümler için güzel bir seçim.  

 

 

İşte Ne Koklasam...

2010 yılında oluşturulan Amouage'ın Kütüphane Koleksiyonu, saygın Umman Yüksek Parfümeri evinin cesur kompozisyonlarını sunduğu bir platform olmuştur. Bu koleksiyon, cesur fikirler, korkusuz yenilik ve cesur karşıtlıkları içeren parfümleri içermektedir. Tüm bu kokularda ortak temel, bilgi kavramının kendisi olmuştur. Bilgi kavramı, giderek sanal bir dünyada aldığı şekillerden (örneğin, Opus V - Woods Symphony gibi), başkalarını etkileme potansiyelinden (Opus VII - Reckless Leather gibi) veya gücü olmayanlara güç katma yeteneğinden (Opus XIV - Royal Tobacco gibi) bahsedilen kokularda bulunmaktadır.

"Parfümcülere, kokusunun başlangıcında sonucu hakkında hiçbir şey ifşa etmeyecek bir koku kompoze etmelerini istedim - tam bir sürpriz gibi gelişecek bir koku - ancak aynı zamanda Omani mirasına bu kadar gurur duyan bir parfüm evinden tamamen doğru ve uygun hissettirecekti. Başka bir deyişle, ortamında ve çevresinde beklenmedik ve yine de tamamen rahat hissettiren bir parfüm. Alexis ve Hamid bu zorluğun üstesinden parlak bir şekilde geldi."

Renaud Salmon

Amouage'ın Baş Kreatif Sorumlusu

"Aniden, gerçeküstü sanatın algıları sarsan benzersizliğini ve Salon De Mayo'nun açık fikirli etiğini bir araya getirerek, Opus XV - King Blue, sonsuz soruların, meraklı sapmaların ve öngörülemeyen keşiflerin bir parfümüdür. Bu parfüm toprakla mı ilgilidir: yerden kopmamış ve çevresine bağlı mıdır? Yoksa farklı bir düzlemde mi süzülür, tıpkı altındaki her şeye anlaşılmaz bir bakış atan bir küre gibi? Cevaplar herkes için farklı olacak. Ama hepsi beklenmedik ve tahmin edilemez olacak. Ve hepsi... ansızın gelecek."

- İçerikler -

Parfümcüler, Salmon'a geleneksel, en değerli ve Orta Doğu'nun en otantik tarzlarından biri olan oud'u sunarlar. Ancak bu, Amouage'un daha önce piyasaya sürdüğü hiçbir oud'a benzemeyen bir oud'dur. Neredeyse vahşi bir şekilde hayvansal bir karaktere sahiptir ve kompozisyondaki paçuli, günlük tütsü ve sandal ağacı ile birleştirildiğinde, kullanıcının cildinde dizginlenmemiş, ilkel bir tutkuyla belirir. Aynı zamanda pürüzsüz, özenle tasarlanmış bir sofistike hava saçar, kenarları etkileyici incelikle şekillendirilmiştir. Daha da önemlisi, bu bir oud, çünkü ondan önce gelen şey görünüşte masum bir narenciye meyvesidir.

Koku Ailesi Aromatik,

Çiçeksi Üst Nota

Acı Portakal,

Viski,

İncir

Orta Nota

Şam Gülü,

Sardunya,

Defne Yaprağı

Alt Nota Vetiver,

Sandal Ağacı,

Cuir Velor de Laire

FACEBOOK İLE BAĞLAN