HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 26 Aralık 2017

Yılın Aşk Filmi "Acı Tatlı Ekşi" İzmir'i Ağlattı

Magazinizmir
Çocukluk arkadaşı Duygu (Özge Özpirinçci) ve Murat’ın (Buğra Gülsoy) üniversitede başlayan ve yıllara uzanan aşk dolu hikayesinin konu alındığı "Acı Tatlı Ekşi" 22 Aralık Cuma günü vizyona girdi.

İstanbul’da yapılan galanın ardından filmin başrol oyuncuları Buğra Gülsoy ile Özge Özpirinçci ve filmin yönetmeni Andaç Haznedaroğlu, BKM Ege BölgeTemsilcisi Devajans organizasyonu ile Optimum İzmir’de seyircili izlemede sinema severlerle bir araya geldi.

Filme büyük ilgi gösteren sinema severler tüm salonları doldurdu. Filmi izleyen seyirciler gözyaşlarına hakim olamadı.

İzmir Basını da "Acı Tatlı Ekşi"ye Yoğun lgi Gösterdi

 İzmir basını ile buluşan filmin oyuncuları ve yönetmeni izleme öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Andaç Haznedaroğlu "Filmin bir kısmını Alaçatı’da çektik. Çok güzel bir yer. Uzun zamandır da bir film çekilmedi. Bizim en çok sevdiğimiz yerlerden biri oldu. Çağımızın ritmi çok hızlı. Bir aşk hikayesini e ngüzel nasıl anlatabiliriz diye düşünürken böyle bir tür ortaya çıktı. Görsel olarak da filmimiz gerçekten iddialı diye bilirim. Herkesin seyretmesini istiyoruz. Güzel bir film oldu" dedi.

Özge Özpirinçci "Benim filmdeki su altı sahnelerim Deliklikoy’da çekildi. Çekimler yaklaşık 3 saat sürdü. Su inanılmaz soğuktu. Çok üşüdüm ama sahnelerimiz çok güzel oldu. Her dakikasına değdi. Rolüme hazırlanırken ilk kez bu kadar yoğun bir hazırlık süreci geçirdim. Yaklaşık 3 ay Andaç hoca bizi kampa aldı. Üretken ve disiplinli bir süreç oldu" diye konuştu.

Buğra Gülsoy "Filmimizde bir çok duygu var. Hepimizin günlük hayatında yaşadığı duygular. Benim de öyle. Gerçek duygulardan esinlenilmişti rdiyoruz biz filme. Güzel bir çalışma oldu. Andaç ile öncesinde senarist yönetmen çalışması yaptık. Aslında Murat karakterini ben oynamayacaktım. Ama Andaç da bu işe sen hakimsin Murat’ı sen oynamak istermisin dedi. Ben de seve seve kabul ettim. Sonrasında da Özge casta dahil oldu." diyerek duygularını dile getirdi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN