HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 27 Aralık 2017

Yeni Yıl Makyajına Sağlık Damga Vuracak

Magazinizmir
İzmir'in önde gelen güzellik merkezi Art's Est, göz sağlığı ve yeni yıl öncesi sağlıklı makyajın inceliklerin sunulduğu söyleşiye ev sahipliği yaptı.

Ünlü tiyatro sanaçtısı Altan Gördüm'ün de dinleyiciler arasında yer aldığı söyleşiye konuşmacı olarak katılan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, hem göz sağlığı hem de göz estetiğinde doğru makyaj kullanımının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, yanlış uygulamaların bir çok hastalığa davetiye çıkardığını söyledi.

Bayraklı Folkart Tower’deki Art's Est Güzellik Merkezi’nde kokteyl eşliğinde gerçekleşen söyleşiye LİYAKAT ve İZİKAD üyeleri de katıldı. Genellikle insanların en çok baktığı alanların gözler olduğunu belirten Op. Dr. Atabay, "Gözlerimiz bizim her zaman sağlığımızı, mutluluğumuzu ve dinginliğimizi gösterir. Sağlıklı göz ve göz çevresi her zaman güzellikle bağdaştırılabilir. Makyaj yaparken de göz sağlığımıza dikkat etmemiz gerekir. Göz kapağınızın içerisine herhangi bir ürün sürülmesini çok fazla önermiyoruz. Öncelikle en iyi markaları ve iyi malzemeleri kullanmalıyız. Çünkü gözümüz enfeksiyonları çok açıktır" dedi.

Yapılan makyajların her gün mutlaka temizlenmesi gerektiğini de vurgulayan Atabay, "Bunu göz kapak temizleme solüsyonları ile yapmak çok daha faydalı olacaktır. Bu de ürünleri eczanelerde bulabilirsiniz" diye konuştu. İzmir'in ilk makyaj atölyesini kurucusu Dilek Mutlutürk ise güzellik ve makyaj uzmanı Büşra Yazar üzerinde uygulamalı olarak etkili makyajın nasıl yapılacağını anlattı.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN