HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 26 Ocak 2018

Yarıyıl Tatili Eğlence Saçıyor

Magazinizmir
Konak Belediyesi’nin yarıyıl tatiline giren öğrenciler için hazırladığı Karne Şenliği, birbirinden eğlenceli gösterilere ev sahipliği yapıyor.

Konak Belediyesi’nin yarıyıl tatili boyunca düzenleyeceği 'Karne Şenlikleri' başladı. İlçe sınırları içindeki ilk ve ortaokul öğrencileri için hazırlanan ve birbirinden renkli etkinliklerin yer aldığı şenliklere katılım oldukça yoğun oldu. 24 Ocak Çarşamba günü başlayan şenliklerin ilk hafta programı sırasıyla Gültepe, Eşrefpaşa ve Güzelyalı semtlerinde gerçekleştirildi. İçeriğinde kukla ve sihirbazlık gösterilerinin yer aldığı şenlikler öğrencilere eğlenceli anlar yaşattı.

Eğlenceye Doydular

Miniklerin keyifli bir gün geçirmesini sağlayan karne şenliğinin ilk adresi Gültepe semti oldu. Konak Belediyesi’nin Gültepe Semt Merkezi’nde düzenlenen şenlikte Bilgehan Duman’ın illüzyon gösterisi minikleri adeta büyüledi. Sihirli gösterinin ardından Ağaçkakan Kukla Atölyesi tarafından çocuklar için kukla gösterileri sahnelendi. Yoğun ilgi gören karne şenliğinin bir sonraki adresi ise Konak Belediyesi’nin Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi oldu. Perşembe günü saat 14.00’de başlayan ücretsiz etkinlikte de İllüzyonist Bilgehan Duman ve Ağaçkakan Kukla Atölyesi gösterileriyle minik izleyicilere keyfi dolu anlar yaşattı. Şenliklerin ilk hafta kutlamaları Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılacak gösterilerle son buldu. Ücretsiz etkinlikte yine İllüzyonist Bilgehan Duman ve Ağaçkakan Kukla Atölyesi birbirinden eğlenceli bir gösteri sundu. Şenliğe katılan tüm çocuklara yazar Melike Belkıs Aydın’ın 2009 yılında hayatını kaybeden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği eski Başkanı Türkan Saylan’ın hayat hikayesini kaleme aldığı kitabı armağan edildi.

Çocuklar Tiyatro İle Buluşuyor

Konak Belediyesi’nin Karne Şenliği’nin ikinci haftasında tiyatro şöleni yaşanacak. Üç gün boyunca birbirinden renkli çocuk oyunu minik izleyicileriyle buluşacak. 31 Ocak Çarşamba günü Gültepe Semt Merkezi’nde Medine Çam’ın kaleme aldığı 'Düş Gezgini' adlı oyun sahnelenecek. 1 Şubat Perşembe günü ise bu kez Selahattin Akçicek Kültür Merkezi’nde ‘Sevgi Ormanı’ adlı oyunun gösterimi yapılacak. Yönetmenliğini Cenk Yavuzer’in yaptığı oyun saat 14.00’de başlayacak. Konak Belediyesi’nin karne sevinci yaşayan öğrenciler için düzenlediği karne şenliği 2 Şubat Çarşamba günü Tiyatro Kalemi oyuncularınca sahnelenen ‘Gökkuşağı Ormanı’ adlı çocuk oyunuyla sona erecek. Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki oyun diğer gösterimler gibi saat 14.00’de başlayacak ve ücretsiz olacak. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN