Yarışların 160. Yılı Kutlandı

Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen organize at yarışlarının 160. yıl kutlamaları İzmir'de yapıldı.



Şirinyer Hipodromu'nda gerçekleşen yarışların yanı sıra yarışçılığa katkı sağlayan Evliyazade, Sponza, Giraud gibi ailelerin ve jokeylerin de yer aldığı kutlamada geçmişten günümüze İzmir yarışlarının anlatıldığı bir fotoğraf sergisi düzenlendi.

Hipodromdaki dev ekranlardan da Nebil Özgentürk tarafından hazırlanan "Osmanlı'dan Cumhuriyete At Sevdası" belgeseli yayınlandı. TJK İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren'in ev sahipliğindeki etkinlikte çok sayıda davetli ve yarışsever günün anısına pasta kesti. İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren, "İzmir her zaman öncü bir kent olmuştur. Türkiye'deki organize yarışlar ilk olarak 23 Eylül 1856'de bulunduğum alanda yapıldı.

Etkinliğe; İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen, İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, TJK Asli Üyeleri, İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren, TJK eski Danışmanı Orhan Karabıyık, Ekrem Kurt, Apranti Eğitim Merkezi Müdürlüğü Binicilik Öğretmeni Davut Akdı, jokeyler, antrenörler ve yarışseverler katıldı.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Türkiye Jokey Kulübü İzmir, İzmir Türkiye Jokey Kulübü, Evliyazade, Sponza, Giraud, Nebil Özgentürk, Kaan Eren, Erol Türkmen, Ahmet Güldal, Ekrem Beşerler, Orhan Karabıyık, Ekrem Kurt, Davut Akdı, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti