HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 14 Şubat 2019

Üzüm Belgeseline Gala Yapıldı

Magazinizmir
Ege Bölgesi’nde bağcılığı konu alan 'Benim Adım Üzüm' adlı belgesel film için, Kültürpark İzmir Sanat'ta gala yapıldı.

Galaya, Aktör Macir Sonkan, Uluslararası Kültür Eğitim ve Bilim Okulları (UKEB) Kurucu Genel Müdürü Filiz Üstel, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Seda Şengök, Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Çağatay Özcan Kokulu, Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Sever, Mahmut Türkmenoğlu Kooperatifçilik Vakfı Başkanı Prof. Mustafa Kaymakçı, Tarım Ekonomisi Derneği Başkanı Prof. Tayfun Özkaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Ertuğrul Tugay, Tariş Üzüm Birliği Ar-Ge Müdürü Mübeccel Topuzoğlu, KFC Gıda Müdürü Cevat Koç ve çok sayıda davetli katıldı.

Filmin yönetmeni Ramazan Emiroğlu, küçük bir ekip olduklarını ve kırsalda tarımsal üretim yapan çiftçi ailelerin hikayelerini anlattıklarını söyledi. 2013 yılında film üretimlerini İstanbul’dan İzmir’e taşıdıklarını söyleyen Emiroğlu, bundan sonra da tarım, ekoloji ve çiftçi ailelerle ilgili filmler yapmaya devam edeceklerini dile getirdi. Filmin yapımcısı Nilgün Yanık Emiroğlu, bu filmin Ege Medeniyetleri'ni yaratan ürünler serisinin ikinci filmi olduğunu söyledi.

Daha önce 'Ölümsüz Z' adlı belgeselde zeytinciliği, Egelilerin zeytine olan tutkusunu işlediklerini, bu filmde üzüm üreticilerini anlattıklarını da belirten Emiroğlu, önümüzdeki günlerde ise incir üzerine bir film çekmeye başlayacakları, bu filmle seriyi tamamlayacaklarını anlattı. ‘Benim Adım Üzüm’, davet aldığı festivallerde ve özel gösterimlerde izleyici ile buluşacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN