HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 27 Ocak 2017

"Uzaktan-Yakından" Sanat Severleri Buluşturdu

Magazinizmir
İzmir iş dünyasının yakından tanıdığı Aktif Danışmanlık firmasının sahibi mali müşavir Halil Nadas, ilk kişisel fotoğraf sergisini açtı.

Nadas’ın, İzmir Sanat’ta açılan "Uzaktan-Yakından" fotoğraf sergisinin açılış töreni İzmir cemiyet hayatının tanınmış isimlerini bir araya getirdi.

Lise yıllarından bu yana hobi olarak ilgilendiği ancak yoğun iş temposu nedeniyle hep ikinci plana attığı fotoğraf tutkusunu 10 Yıl önce İZFAK-Zeynel Aydın Atölyesi’nde aldığı eğitimlerle geliştiren Halil Nadas, dünyanın farklı yerlerinde çekilmiş 50 fotoğrafın yer aldığı "Uzaktan-Yakından" ismini verdiği ilk kişisel sergisini açtı. İş yaşamından arta kalan zamanlarda "uzak ve yakın" fotoğraf yolculuklarına çıkan Nadas’ın objektifine takılan enstantenelerden seçtiği 50 özel fotoğraf sanatseverlerle buluştu.

50 yaşında ilk kişisel fotoğraf sergisini açmanın heyecanını yaşadığını belirten Halil Nadas, "En güzel görüntüleri aramak için fırsat buldukça seyahat ediyorum. İlk başladığım dönemlerde işimden arta kalan zamanlarda bunu yapıyordum. Ancak son zamanlarda önceliğim fotoğraf çekmek oldu. Farklı kentleri ve ülkeleri geziyorum, farklı kültürlere vizörden bakmayı deniyorum. Bence fotoğraf, hem bir sanat dalı hem de dünyaya farklı bir açıdan bakmanın en güzel yoludur.

Fotoğraf, ruhun derinlerindeki hisleri yüzeye çıkartan, vizörden baktıkça derinliklere doğru dalmayı, hayal dünyasının sınırlarını aşmayı başaran ruhani bir güç sağlıyor insana. Binlerce pozun arasından o özel fotoğrafı yakalıyorsunuz" dedi. Çok sayıda işadamının katıldığı açılışta EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güçlü, EGİAD Yönetim Kurulu eski başkanları Cemal Elmasoğlu ve Temel Şen de Nadas’ı yalnız bırakmadılar. "Uzaktan-Yakından" fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar açık kalacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN