HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 18 Ekim 2017

Uluslararası Deniz Festivali ve Yelken Yarışı The Bodrum Cupstart Aldı

Magazinizmir
Bodrum, uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup ile cıvıl cıvıl! Bodrum limanından denize açılan 105 tekne nefes kesici manzaralar yaratıyor.

Büyük bir heyecanla beklenen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup’ta yarış macerası, 17 Ekim günü TAV PASSPORT etabıyla başladı. 29 yıldır hem Türk hem yabancı yelken tutkunlarını bir araya getiren organizasyonun ilk etabında;bir kısmı yarışmak, bir kısmı ise Kisebükü gösterisine katılmak üzere 105tekne start aldı. İlk etapta yarışçı olarak 59 Türk ve 12 yabancı tekne kıyasıya mücadele verecek. Deniz üzerindeki yelkenci sayıcı ise 1.500.

Bodrum Marina’dan başlayan yarış Kisebükü’nde sona erecek. Sıcaklığın 21 derece, havanın bulutsuz olduğu koşullarda,hafif çırpıntılı dalgalar üstünde zayıf bir rüzgârla 5-7 deniz mili hızında ilerleyen tekneler doyumsuz manzaralar yaratıyor. Yelkencilerin dilediği kadar güçlü rüzgârlar henüz kendini hissettirmese de, yelkenler deniz yüzeyinde cıvıl cıvılbir bahar meltemi estiriyor. The Bodrum Cup’ın ikinci yarışı olan METRO Etabı 18 Ekim’de Kisebükü-Bodrum arasında yapılacak.

The Bodrum Cup’a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor. Ana sponsorunPalmarina olduğu The Bodrum Cup’ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash &Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN