HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 17 Ekim 2017

Türk ve Yunan Ezgileri Aynı Sahnede Yankılandı

Magazinizmir
Konak Belediyesi, kültür ve sanat sezonunun ilk konserini Sesler (Voices) ile yaptı. Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen gecede Türk, Orta Doğu ve Yunan ezgileri aynı sahneden yankılandı.

Girişlerin ücretsiz olduğu konsere İzmirli müzik severler yoğun ilgi gösterdi. Konseri izlemeye gelenler arasında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia da vardı.

Müziğin Evrenselliği

Müziğin evrensel bir iletişim aracı olduğunu bir kez daha gözler önüne seren konser yaklaşık iki saat sürdü. Yurt dışından ve yurt içinden gelen müzisyenler muhteşem bir konserle İzmirli müzikseverlere unutulmaz saatler yaşattı. Türk, Orta Doğu ve Yunan ezgilerinin aynı sahneden yankılandığı gecede İspanya’dan Efren Lopez, Yunanistan’dan Stelios Petrakis, Fransa’dan İran asıllı Bijan Cheminari, İngiltere’den Irak asıllı Hussein Zahawy, İsrail’den Gilad Weiss, Türkiye’den ise Ertan Tekin ile Konak Belediyesi’nin koro şefi Ozan Ünal sahne aldı.

Ayakta Alkışlandılar

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Efren Lopez, Stelios Petrakis ve Bijan Cheminari sahne alırken, ikinci bölümde Hussein Zahawy, Gilad Weiss, Ertan Tekin ve Ozan Ünal müzikleriyle izleyenlerin karşısına çıktı. Konserin sonunda tüm sanatçılar birlikte sahne aldı. Farklı ezgileri başarılı ve etkileyici performanslarıyla icra eden sanatçılar İzmirlilerin büyük beğenisini kazandı. Konserin sonunda izleyicilerin ayakta alkışladığı sanatçılara Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş çiçek takdim etti. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN