Türk Müziğinin Altın Çocukları Zio Beach'de

Çeşme Alaçatı'nın gözde mekanlarından Zio Beach, Zio Sanat Günleri kapsamında dünyada büyük başarılar kazanmış 12 - 15 yaşları arasında 4 sanatçıyı ağırlıyor.Uluslararası Ischia Piyano Yarışması'nda Dünya 2'ncisi olan Nehir Özzengin, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen uluslararası piyano yarışmasında dünya birinciliğini elde eden Kaan Turan, Milano 6'ncı Uluslararası Piyano Yarışması' nda dünya 2'nciliğine hak kazanan Çınara Manaflı ve genç piyanist Beren Gürcüoğlu, 16 Ağustos Çarşamba günü Zio Beach'de müzikseverlerle bir araya gelecek ve Çeşmeliler'e klasik müzik ziyafeti yaşatacak.

Zio Sanat kapsamında düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Zio Beach'in işletmecisi Fatih Alkan, tüm dünyada olduğu gibi İzmir ve Çeşme'de de insanların günlük koşuşturmacanın içinde dünyanın güzelliklerini fark edemeden yaşayıp gittiğine dikkat çekti.

Müzik Ruhun İlacı

Günlerin hızla geçtiği yaşamda, ruhu müzikle dinlendirmenin en büyük ihtiyaçlardan biri olduğunu vurgulayan Alkan şunları söyledi:  "Kuş seslerini, bir çiçeğin sabah uyanışını, bir çocuğun bize gülümsemesini, aşkı hissetmek, biraz durup etrafımızdaki değerlerin ve kıymetlerin farkına varmak için müziğe ihtiyacımız var. Zio Sanat ismi altında dünyada çok önemli yarışmalarda büyük başarılar kazanmış yaşları 12 - 15 yaşları arasında 4 müthiş yeteneğimizi hissedebilmesi için tüm müzikseverleri16 Ağustos Çarşamba günü saat 21.00'de Zio Sanat etkinliğine davet ediyoruz. Unutmayalım ki; çocuklarımız her şeyimiz ve çocuklarımızın dünya çapında elde ettiği başarılarla gurur duyuyoruz. Zio Beach olarak kültürümüze ve sanatımıza sahip çıkmaya ve yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çeşme Alaçatı, Zio Beach, Zio Sanat Günleri izmir, izmir Zio Sanat Günleri, Nehir Özzengin, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti