HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 1 Aralık 2016

Türk – İtalyan Dostluğu Mutfakta Pekişti

Magazinizmir
İtalyan Mutfağı Haftası kapsamında İtalyan kültürünü, konukseverliğini ve mutfağını dünyada en iyi şekilde tanıtan aday restoranlara, İtalyan Sertifika Komitesi tarafından belirlenen kriterlere göre İtalyan konukseverlik sertifikaları dağıtıldı.

İzmir İtalya Konsolosu Luigi Iannuzzi tarafından sunum yapılan etkinlikte, jazz müziği eşliğinde gerçekleşen yemek sonrası İtalyan Türk dostluğu anısına pasta kesildi.

Kriterleri Komite Belirliyor

İtalya’daki Odalar Birliği UNIONCAMERE tarafından ISNART’ın desteği ile düzenlenen Marchio Ospitalita’ Italiana projesinin Ege Bölgesi ayağını İzmir İtalyan Ticaret Odası’nın yönettiğini söyleyen İzmir İtalyan Ticaret Odası Başkanı Rebi Akdurak, sertifikayı almaya hak kazanan restoranların İtalyan Sertifika Komitesi tarafından değerlendirildiğini açıkladı.

Bölgeye İki Sertifika

Bölgedeki aday İtalyan restoranlar arasında "Pizzeria Venedik" ve "Fratelli La Bufala’nın hizmet, sunum, lezzet ve birçok diğer kriteri sağlayarak sertifika almaya hak kazandığını ifade eden Akdurak, "Kendilerini tebrik ediyoruz. Odamız bundan sonraki yıllarda da Ospitalita’ Italiana markasının sürekliliğinin sağlanması ve korunması için çalışmalarına devam edecektir" dedi.

Türk – İtalyan dostluğunun her geçen dün daha da pekiştiğini söyleyen. İzmir İtalya Konsolosu Luigi Iannuzzi ise yapılan etkinliklerle İtalyan kültürünün tanıtılmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN