HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 12 Eylül 2018

Tiyatro, Müzik, Eğlence, Adrenalin Tutkunları Fuar'da Buluştu

Magazinizmir
87. İzmir Enternasyonal Fuarı, tiyatro, müzik, eğlence ve adrenalin tutkunlarının adresi oldu. Saat 17.00 sıralarında başlayan çocuklara yönelik palyaço gösterilerinin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sokak sanatçılarının gösterileri 7’den 70’e herkesin beğenisini topluyor.

Sokak gösterileri ile eğlenceli vakit geçiren fuar ziyaretçileri, sonrasında tiyatro oyunları ile vakit geçirebiliyor. Bu yıl ilk kez Folkart sponsorluğunda kurulan Rock Sahnesi de yoğun ilgi görüyor. Mogambo Caz Geceleri ise ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen, Folkart’ın Ana Sponsor olduğu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) 4. gününde de tiyatrodan konserlere, sokak gösterilerinden adrenalin dolu gösterilere kadar farklı seçenekleri ziyaretçilere sunmaya devam ediyor. Folkartsponsorluğunda kurulan Rock Sahnesi’nin Pazartesi akşamki konuğu ünlü sanatçı Feridun Düzağaç oldu. Folkart Academy tarafından sahnelenen "Güle Güle Kabare" ise dün gecede ikinci gösterimiyle Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda tiyatroseverlerle bir araya geldi.

İntihar'ın Genel Provası

İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde İntiharın Genel Provası yoğun ilgi gördü. Erdem Akakçe, Fatih Koyuncuoğlu, Kadir Çermik ve Selen Öztürk’ün oyuncu kadrosunda olduğu, başarısız bir mimarın intihar girişimine sevgilisi, bir balıkçı ve gemi kaptanının de dahil olarak olayların garip bir hal aldığı "İntiharın Genel Provası" oyunu izleyicilerin beğenisini topladı.

"İzmir Fuarı Hep Devam Etsin"

Oyun öncesi konuşan oyuncular Erdem Akakçe, Fatih Koyuncuoğlu, Kadir Çermik ve Selen Öztürk, İzmir Fuarı’nın çok eski bir gelenek olduğunu, hep var olması dilediklerini söyleyerek, “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz, bizim oyunumuzu da davet ettikleri için şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

Mogambo'nun Üçüncü Konuğu Hüsnü Arkan Oldu

Müzik severlerin tüm alanı doldurduğu Mogambo’da ilk önce Grup Gündoğarken, ardından ise ünlü sanatçı ve yorumcu Hüsnü Arkan,FolkartsponsorluğundaMogambo Caz Geceleri’nde kendilerini izlemeye gelenlere müzik dolu bir gece yaşattı. “Hoş geldin” şarkısını da söyleyen Arkan’a konseri izlemeye gelenler de eşlik etti. Eşsiz bir sesiyle şarkılarını yorumlayan Arkan, dinleyiciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

"Sanata Verilen Destekler Artmalı"

Sahne öncesinde İzmir Fuarı ile ilgili düşüncülerini paylaşan Hüsnü Arkan, “Çocukluğumuzda fuara gider gelirdik, o dönemlerde pek çok yer vardı. Örneğin Mogambo o zamanlarda da vardı. Fuar eskiden çok canlıydı, bu canlılığın tekrar başlıyor olması beni neşelendirdi. Sanata verilen bu tür desteklerin artması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Güle Güle Kabare İkinci Kez Açıkhava'da

Yönetmenliğini Bora Severcan’ın yaptığı, Kandemir Konduk tarafından kaleme alınan Folkart Academy Özel Yetenek Sınıfı öğrencileri ve ünlü oyuncu Volkan Severcan’ın da oyuncu kadrosunda olduğu Güle Güle Kabare, dün akşam ikinci kez KültürparkAçıkhava Tiyatrosu’nda oyunlarını sundu. “Güle Güle Kabare”nin şarkılı, danslı, müzikli görsel şöleni izleyicilerden tam not aldı.

Düzağaç Hayranları Rock Sahnesinde Buluştu

Fuarın dördüncü gününde ünlü rock sanatçısı Feridun Düzağaç İzmirli hayranlarıyla FolkartsponsorluğundaRock Sahnesi’nde buluştu. “FD”, Dipteyim Sondayım Depresyondayım”, “Lavinya”, “Alev Alev” gibi sevilen pek çok şarkısını konserde seslendiren Düzağaç, “Arapsaçı” ve “Sarı Çizmeli Mehmet Ağa” şarkılarına da repertuarında yer verdi. Düzağaç’a, alanı dolduran onbinlerce hayranı da coşkusuyla eşlik etti.

Sokak Gösterileri Tüm Coşkuyla Fuar'da

Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ve İzmir Enternasyonal Fuar’ında buluşan gruplar; denge oyunlarından jimnastik gösterilerine, usta sihirbazların gösterilerinden akrobasi hareketlerine, hulahoop etkinliklerinden jonglörlere, pizza şovlarından komedi performanslarına kadar birçok sokak gösterisini Folkartsponsorluğunda Palyaço ve Sokak Gösterileri sahnelerinde sergilemeye devam etti. Fuarın dördüncü gününde Palyaço Sahnesi OttoIlBosotto, Hoopelai’yi ağırladı. Dört ayrı alanda kurulan Sokak Gösterileri’nde Luther Bangert, Demenzio Show, Toni Smith, Funny Kito, Mencho Sosa, FlyıngDutchman, Mr. Copini, Popeye&Olive, AndreaFidelioOnair, VinlyBurns, TavoTavinsky, Great Wolynski, RaoulGomiero, Cronopia, Melon The Human, DiogoAlvares, GreteGross, CircoPuntino, PaoloPiludu birbirinden ilginç şovlarını fuar ziyaretçilerine sundu.

Free Fall'a Olan İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Kültürpark fuar alanının en merak edilen ve gören herkesin deneyimlemek istediği Free Fall alanında yine uzun kuyruklar oluştu. 18:00’da isteyen herkesin 4 metre yükseklikten atlayabildiği ve fuar boyunca da devam edecek olan FreeFall’da ziyaretçilerin atlayışlarının hemen ardından sporcu ve akrobat olan Nicolas Retabi, Pierre Gones – Tavares, NielsDalery ve YoannRoucaud akrobasi ve görsel şöleni buluşturdular.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN