HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 8 Mayıs 2017

Tekpan'a İTO'dan 2 Ödül Birden

Magazinizmir
Elektrik panosu üretiminde Türkiye'nin önde gelen üreticilerinden biri olan ve 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Tekpan Pano, her yıl olduğu gibi bu yılda İzmir Ticaret Odası’ndan 2 ödül birden aldı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu’nda yapılan ve Geleneksel Vergi Ödül Törenine, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da katıldı.

İhracat ve Vergi Ödülü

İTO 27. Grup Elektrik Teçhizatı ve Tesisatı Meslek Grubu’nda 2015 faaliyet döneminde en fazla ihracat gerçekleştiren firmalar arasından gümüş madalyanın sahibi olan Tekpan Pano, en çok vergi ödeme dalında da Vergi Özel ödülünü aldı. Ödülleri alan Tekpan Pano Yönetim Kurulu Başkanı Davut Yanık, kendileri için bu ödüllerin büyük bir mutluluk olduğunu belirterek, her yıl ülkelerine daha çok katma değer kazandırmak için yarıştıklarını söyledi.

41 Kere Maşallah

Kardeşi Ahmet Yanık ile birlikte 41 yıl önce küçük bir atölyede başladıkları yolculuklarına bugün dünyanın 50’den fazla ülkesine ihracat yaparak sürdürdüklerini dile getiren Yanık, "Güney Amerika ülkesi Paraguay’dan Asya ülkesi Singapur’a kadar dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan 50’den fazla ülkeye elektrik panosu ihraç ediyoruz.

Elektrik ve otomasyon panoları sektöründe endüstriyel pano kabin, elektro montaj ve pano sistemleri olarak üç ana dalda Avrupa standartlarında faaliyet gösteriyoruz. Bunun yanında Kuzey Amerika standartlarında ürün sunabilen tek yerli firma konumundayız. Sanayici olarak sürekli yatırım yapıyoruz.

Bundan sonra da kendi alanımızda Ar-Ge’ye daha çok pay ayırıp, ürünlerimizdeki katma değeri artırarak, ülkemize daha çok döviz kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN