HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 5 Ekim 2017

Tatiana Korsakova'nın Güzellik ve Sağlık Sırları

Magazinizmir
Spor giyim markası Vaara'nın kurucusu model Tatiana Korsakova güzellik sırlarını, sağlıklı yaşamının inceliklerini ve formda kalma önerilerini paylaşıyor.

Mükemmel Cildin Sırrı

Mükemmel cildin sırrı düzgün beslenmede ve su tüketmede yatıyor. Ne yaparsanız yapın, uykunuzu iyi almıyorsanız ve iyi beslenmiyorsanız, %80 başarısız bir sonuç alırsınız. Ben her günüme aç karnına içine yarım limon sıkılmış bir bardak su ile başlıyorum. Limonlu suyu çok fazla bekletmeden içmek gerekiyor. İlk 15 dakikasında içmezseniz alkalisi normal düzeye döndüğü için bir faydasını göremezsiniz. İçtikten 30 dakika sonrasında ise kahvaltınızı edebilirsiniz.

Yanımdan Ayırmadığım Ürünler

Yanımda her zaman Nannic UV sprey, Rosy Lip renkli vazelin krem ve nemlendirici mineralli sprey. En favori markam Omorovicza.

Günlük Makyaj Rutini

Eğer o gün bir davete katılmayacaksam sadece kapatıcı, yanaklarıma ve dudaklarıma likit bir allık kullanıyorum. Bobbi Brown ve Lancome’unkiler ise favorilerim. Bunun yanısıra bir de rimel ve kaş jelimi uyguluyorum.

Kaçınmanız Gerekenler

Kaçınmanız gereken en önemli şey, yapay bir bronzluk. Teninizde turunculuk hissi olmamalı. Hem vücudunuzu hem de suratınızı düzenli olarak liflemeniz faydalı olacaktır. 

Mükemmel Bir Vücut İçin

Hepimizin farklı güzellik standartları var. Fakat benim formumun %80ini sağlıklı beslenme sağlıyor. Spor salonunda saatlerce vakit geçirseniz bile, sağlıklı beslenmiyorsanız, etkili bir sonuç elde edemezsiniz. Benm sağlıklı beden rutinimde power yoga, pilates ve kardiyo büyük bir yer kaplıyor. Sonuçtan da oldukça memnunum.

Favori 3 Basit Egzersizim

Eğer koşuşturmaca içinseyseniz sadece 5 dakikalık plank, squat ve push-up yapmanız yeterli olacaktır.

Günlük Beslenme Rutininizin 3 Temel Parçası

Günde 5 öğün yiyorum. Olmazsa olmazlarım ise: kök ıspanak, avokado, limon matça çayı ve kuşkonmaz. Genelde olabildiğince sebze ve balık tüketiyorum. Bolca limonlu su içmeyi de ihmal etmiyorum.

Peki Arada Kaçamak

Eğer beslenmenizin %80-90’ı sağlıklı ise o zaman vücudunuz arada tuzlu kraker, az tatlı ve bir iki kadeh içkiyi kaldırabilir. Bazınız sağlıklı yiyecekler olup %10-20 gibi de daha sağlıksız besinleri tüketmenizde sıkıntı yok. Böyle bir dengeyi kurduğunuzda kilolu ya da sağlıksız da olmamış olursunuz.

Estetik Müdaheleler İle İlgili Düşünceniz

Doğal olan ufak tefek dokunuşlara pozitif bakıyorum. Çok ekstrem olmadığı sürece görünüm yenilemek için yaptırılabilir.

Hızlıca Kilo Vermek İsteyenlere Önerileriniz

Anlık hızlı kilo vermeye kesinlikle karşıyım. Alkali diyet ve kilonun kontrollü ve stressiz bir şekilde verilmesinden yanayım. "Yarın diyetin ilk günü, haftaya başlayacağım" gibi söylemler geçersiz. Bunlar yerine genel olarak bedene iyi bakıp tanımakla kilo vermek mümkün. Eğer düzenli bir beslenme rutininiz olursa bir şekilde vücudunun yağ depolaması da zorlaşır. Böylece kilo vermeye başlar ve fit olursunuz.

Markanız Vaara'dan Biraz Bahsedebilir misiniz?

Vaara, Londra çıkışlı sofistike bir spor giyim markası. artık spor giyim de kadın hayatının her alanında kendini gösteriyor. Vaara’nın ana misyonlarından biri günlük giyimi spor için olsun ya da olmasın rahatlaştırmak.

FACEBOOK İLE BAĞLAN