HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 28 Kasım 2016

Spor İçin Yelken, Yelken İçin Türkiye

Magazinizmir
Çeşme Yelken Kulübü tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası (International Çeşme Opti Week) görkemli bir tören ile açıldı.

Etkinliğin tüm spor camiasına hayırlara vesile olmasını temenni eden Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak 7 ülkeden 340 sporcunun katıldığını söyleyerek, spor için yelken, yelken için Türkiye sloganı ile yola çıktıklarını söyledi.

Dünya barışının sağlanması noktasında en büyük destekçinin spor olduğunu ifade eden Akdurak, "Her yıl kasım ayında Çeşme’de olduğu gibi tüm Türkiye genelinde benzer yarışlarda yabancı ülkeden dostlarımızı bekliyoruz ve onları ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Hepinize unutulmaz anılarla dolu güzel bir yarış diliyorum. Bu yarışa destek vererek etkinliğin daha iyi yerlere gelmesi için emek harcayan Folkart’a da teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

"Gelecek Yıl Daha İyi Olacak"

Tüm sivil toplum kuruluşlarına Çeşme Yelken Kulübü adına teşekkürlerini sunan İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Rebi Akdurak, etkinliğe katılan tüm sporculara başarılar diledi. Dört gün boyunca eğlenceli yarışlar izleyeceklerini belirten Akdurak, "Gelecek yıl daha büyük bir katılımla sizlerle olacağız" diye konuştu.

Muhittin Dalgıç, Çeşme’nin Kasım ayında 4 gün boyunca başarılı yarışlara sahne olacağını ifade eden Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise, "Yelken Optimist yarışları bireysel yarış olduğu için denizle, rüzgarla verilen mücadelenin en güzelini Çeşme kıyısında yaşayacaksınız" dedi.

Etkinliğin her yıl daha iyi yerlere geldiğini açıklayan Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran ise de, organizasyonun gerçekleşmesinde herkesin elini taşın altına koyduğunu ancak esas eserin yaratılmasında Özlem Akdurak’ın olduğunun altını çizdi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN