Sokak Basketbol Turnuvası Foça'da Başladı

Foça ilçesinde, merakla beklenen Sokak Basketbol Turnuvası düzenlenen törenle başladı.Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Foça Belediyesi işbirliği ile bu yıl 3. düzenlenen turnuvanın açılışına, Foça Belediye Başkan Vekili Bahar Öztürk, eski milli basketbolcu ve antrenör Mehmet Baturalp, İzmir İl Basketbol Temsilcisi Halil Öztürk, TBF Temsilcileri, sporcular ve basketbolseverler katıldı.

Foça Belediye Başkan Vekili Bahar Öztürk yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkür etti. Öztürk, "Gençlerimizi çok önemsiyoruz. Gençlerimizin sportif anlamdaki gelişimlerine katkı koymak, gençlerimize basketbol sevgisi aşılamak isteğindeyiz. Bu tür turnuvalarda hedeflenen, spor faaliyetlerini çeşitlendirmek ve her yaş grubuna spor sevgisini aşılamaktadır. Bu nedenle Foça Belediyesi her zaman sporun ve sporcunun yanındadır ve desteklemektedir. Açılışını yapacağımız bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza başarılar ve halkımıza iyi eğlenceler diliyorum" dedi.

Açılış töreninde, 8 bayan basketbol oyuncusu da bir gösteri maçı yaptı. Foça Demokrasi Meydanı’ndaki törende ayrıca, Foça Belediyesi Gençlik Orkestrası’nın verdiği mini konserde programa ayrı bir coşku kattı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Sokak Basketbol Turnuvası izmir, izmir Sokak Basketbol Turnuvası , Foça Belediyesi izmir, izmir Foça Belediyesi, Türkiye Basketbol Federasyonu izmir, izmir Türkiye Basketbol Federasyonu, Bahar Öztürk, Foça Demokrasi Meydanı izmir, izmir Foça Demokrasi Meydanı, Foça Belediyesi Gençlik Orkestrası izmir, izmir Foça Belediyesi Gençlik Orkestrası, izmir etkinlikleri ,izmir cemiyet hayatı