HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 15 Haziran 2017

"SEV"liler Hastane Odası İçin Çalıştı

Magazinizmir
Sadece ders başarısına odaklı değil, ülkesine ve dünya sorunlarına duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencileri anlamlı bir toplum hizmetine daha destek oldu.

Öğrenciler, yıl boyunca düzenledikleri etkinliklerin geliriyle, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki bir röntgen odasının yeniden düzenlenmesine katkı sağladılar.

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencileri, anlamlı bir sosyal sorumluluk hizmetine daha imza attı. Sadece akademik başarıya değil hayata odaklı eğitim vermeyi hedefleyen İzmir SEV Ortaokulu’nun öğrencileri, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin röntgen bölümünde bulunan bir odanın yeniden düzenlenmesi için hem bir fiil çalıştılar, hem de elde ettikleri geliri bu oda için kullandılar.

İzmir Valisi Yardımcısı Nihat Kaynar’ın plaket verdiği öğrencilere, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Akbulut da teşekkür etti. Özel İzmir SEV Ortaokulu Müdürü Sedef Özyiğit, "Küçük yaşta öğrencilerimize toplum hizmetinin önemini kavratmak amacıyla her yıl farklı kurumlarla çalışmalar yapıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece okul içinde yaptıkları toplum hizmeti çalışmalarıyla değil, birebir içinde bulunup kendi bilgi ve yetenekleri doğrultusunda katkı koyabildikleri bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Öğrencilerin elbirliği ile gerçekleştirdikleri bu hizmet hepimizi gururlandırdı" dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN