Sertifikalar Dağıtıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 11 ayrı merkez ve 21 branşta açtığı yaz okullarında sertifika heyecanı yaşandı.Yaz tatilini spor yaparak geçiren 12 bin çocuk, törenle sertifikalarını aldı.

Çocukların hem yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmesi hem de uygun ekonomik şartlarda ve güvenilir bir ortamda spor yapmasını hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 15 Haziran’da açtığı Spor Yaz Okulları’nda sezonu kapattı. 11 ayrı merkez ve 21 branşta açılan spor okulları bu yıl da büyük bir ilgi gördü.

12 binin üzerinde çocuğa eğitim verilen yaz spor okullarının sezon finali, Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Alanı Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlendi. Şenlik havasında geçen sezon finalinde çocuklar, geliştirdikleri spor yeteneklerini aileleri önünde sergiledi. Çocukların gösterisini tribünden büyük bir heyecanla izleyen anne ve babalar da bol bol fotoğraf çekti. Tören sonunda kurslara katılan tüm çocuklara sertifika verildi.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ocak ayından beri devam eden spor okullarında bugüne kadar 23 bin çocuğa eğitim verirken, bu rakamın yıl sonuna kadar 30 bine ulaştırılmasının hedeflendiği belirtildi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Büyükşehir Belediyesi, Spor Yaz Okulları izmir, izmir Spor Yaz Okulları, sertifika izmir, izmir etkinlikleri