HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 11 Şubat 2017

‘’Seramik Aşkı’’ 20 Şubat’ta Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda!

Magazinizmir
Genç yaşta seramik çamuruna başlayan ilgi ile üniversitede "Seramik Aşkına" dönüşen, birincilik ödüllerine kadar uzanan bir yaşamın öyküsü...

Ege Üniversitesi Seramik Teknikerliği'nden mezun olduktan sonra, çalışma hayatına seramik sanatçısı ve öğretmeni Bingül Başarır ile başlayan Aylin Alpaz Öğütçü'nün seramik çamuruna olan hayranlığı onu 1990 yılında 51. Devlet Resim Heykel Sergisi’nde birincilik ödülüne kadar götürdü.

İlerleyen yıllarda resim, çini ve heykel çalışmalarıyla bir çok karma sergide yer alan sanatçı, 2006 yılında ziyaret ettiği bir sergide mozaik sanatına olan ilgisini fark etti ve 2007 yılından itibaren başladığı mozaik çalışmalarına farklı atölyelerde farklı tarzlarda devam etti. Taş, cam, tuğla, metal veya deniz kabuğu gibi çok çeşitli malzemelerden çalışmalarıyla bugüne dek birçok karma sergide yer aldı.

20 -28 Şubat tarihlerinde Tarihi Hava Gazı Fabrikası'nda ilk kişisel sergisini açmanın heyecanını yaşayan Aylin Alpaz Öğütçü;
“Bu serginin benim için çok büyük önemi var. Babam Salih Mete Alpbaz ile birlikte heyecanla beklediğimiz, üzerine uzun uzun hazırlıklar yaptığımız bir sergi bu. Fakat yakın bir zaman içerisinde onun vefat etmesi, açacağım serginin maneviyatını çok değiştirdi. Hem emeklerimin, hem de babamın hatırası adına bu sergi benim için çok değerli” diye belirtti.

 Yer :  Tarihi Hava Gazı Fabrikası / Alsancak

Tarih : 20 Şubat 2017

Saat : Açılık Kokteyli 18:00 

FACEBOOK İLE BAĞLAN