HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 10 Ocak 2017

Senfoni’de Gitar Esintisi

Magazinizmir
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İzDSO), bu haftaki konserinde gitarın genç ve başarılı ismini ağırlayacak.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 13 Ocak Cuma gecesi Folkart’ın Ana Sponsorluğu’nda gerçekleşecek konser saat 20.30’da başlayacak.

İzmir’in yetiştirdiği tanınmış şeflerden Tolga Taviş yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'na solist olarak klasik gitarın "Altın Çocuğu" Celil Refik Kaya eşlik edecek. Programda J. Rodrigo "Gitar Konçertosu-Concierto de Aranjuez" ile J. Haydn "86 numaralı senfoni" seslendirilecek.

Bu konserin biletleri internet üzerinden (www.biletinial.com), Alsancak ve Karşıyaka D&R’lardan ve konserin yapılacağı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nden Cuma günü konser saatine kadar alınabilir.

Tolga TAVİŞ(Şef)

Ülkemizde genç kuşağın kayda değer müzisyenlerinden biri olan Tolga Taviş, günümüzde orkestra şefliği, bestecilik, aranjörlük ve eğitimcilik dallarında aktif olarak çalışmaktadır.
İzmir'de doğan, çocukluk ve gençliğini bu şehirde geçiren Taviş, 1994 yılında İzmir Devlet Konservatuarı’na kabul edildi. Sınıf atlayarak 6 yılda bitirdiği bu okuldaki tüm müzikal eğitimini Tolga Alpay’dan aldı. 1999 Kasım’ında açılan sınavı kazanarak 19 yaşında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Fagot Sanatçısı oldu. 9 yıl boyunca Antalya'da sanatçılık görevini sürdürdü ve tanınmış orkestra şefleri yönetiminde yüzlerce konser verdi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN