MAGAZİN -- 8 Nisan 2016

Şehit Çocukları İçin Tek Yumruk Oldular

Magazinizmir
Kısa bir süre önce kurulan ve gerçekleştirdiği projelerle İzmir’de adından söz ettiren Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER) başlattığı örnek kampanya ile topluma örnek oldu.

Vatanları için şehit olan güvenlik görevlilerinin çocukları için eğitim bursu kampanyasına start veren BATÜDER, dernek çatısı altında kurulan burs komisyonu kapsamında 1 gecede 60 bin TL’ye yakın bağış toplayarak, şehit çocuklarına umut oldu.

1 Gecede 60 Bin TL Burs

Boyalık Beach Çeşme Oteli’nde üyeler arasında kaynaşmayı sağlamak için dernek üyelerinin eşleri ile katıldığı ‘Bahara Merhaba’ gecesi düzenleyen BATÜDER, burada şehit çocuklarını da unutmadı. Dernek üyesi Ressam Fatma Elvin Öztürk, gecede açtığı serginin gelirinin bir bölümünü şehit çocuklarına bağışlarken, yapılan açık artırmada Hanif Pehlivanoğlu tarafından 7 bin 500 TL’ye alınan eserin geliri de şehit çocuklarının eğitimi için harcanacak. Gecede 25 BATÜDER üyesi de yılda 2 bin TL’lik burs verme sözü verirken, BATÜDER böylelikle sadece bir etkinliğinde şehit çocukları için 60 bin TL’ye yakın gelir topladı.

Duyarlı Üyelere Teşekkür

Gecede konuşan BATÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu, yaklaşık 1.5 yıl önce kurulan BATÜDER’in, az zamanda çok yol aldığına dikkat çekerek, bu başarının mimarı olan ekip arkadaşlarına teşekkürlerini sunduğunu söyledi. Derneklerinin amacının Türkiye'ye değer katmak, ülke için iyi işler yapmak olduğunu, bu kapsamda kısa sürede birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Kazançoğlu, "BATÜDER, her yaş grubundan iş insanlarının tek çatı altında birleştiği bir dernek haline geldi. Üye sayımızı çok yukarılara taşımadan, katılımcı ve proje üreten bir dernek olmak hedefiyle yola çıktık. Bu hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan sonra da büyümemizi sürdürerek, İzmir’imize ülke ekonomisine ve topluma daha çok katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bugün de ülkeleri için canını veren şehitlerimizi unutmadık. Duyarlı üyelerimizle onların geride kalan çocuklarının eğitimlerini sürdürebilmeleri için burs kampanyası başlattık. Ben bütün üyelerimizi her alanda gösterdikleri duyarlı yaklaşımlarından dolayı kutluyorum" dedi.

Balkan Federasyonundan Üstün Hizmet Plaketi

Uluslararası Balkan iş camiasına yaptığı üstün hizmetlerden dolayı ULUBALDEF tarafından BATÜDER’in saygın ve sevilen Başkanı Akın Kazançoğlu’na üstün hizmet plaketi takdim edildi.


Destek Verenler Unutulmadı

Toplantıda ayrıca dernek çalışmalarına katkı sağlayan üyelere altın, gümüş ve bronz plaketleri takdim edildi. Birlik ve beraberlik pastasının kesildiği bu görkemli gece de tüm üyelerin Türk bayrakları ile hep bir ağızdan 10. Yıl marşını söylemesi ile sona erdi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN