Şampiyon Kızlar Söz Verdi

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme grup maçları öncesi son hazırlıklarını yapan Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı'nı ziyaret etti.Narlıdere Ali Artuner Spor Sahası’nda yapılan antreman öncesi futbolcular ve teknik heyetle buluşan Başkan Pekdaş, 11 Ağustos’ta Bosna Hersek’te başlayacak grup maçları öncesi moral verdi. Kadroya katılan yeni futbolcularla gücüne güç katan Konak’ın şampiyon kızları da başarıyla döneceklerinin sözünü verdi.

Moraller Yerinde

Türkiye Kadınlar Futbol Ligi’ni lider tamamlayan Konak Belediyespor’da gözler 11-16 Ağustos tarihleri arasında Bosna Herkes’te oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme grup maçlarına çevrildi. Sözleşmeleri sona eren futbolculardan boşalan yerlere genç ve yetenekli oyuncularla takviye yapan takımda moraller yerinde. Hazırlıklarını Narlıdere Ali Artuner Spor Sahası’nda günde çift antrenmanla sürdüren takımı ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, grup maçları öncesi futbolculara başarılar diledi. Kulüp Başkanı Zeki Günen ve yöneticilerle birlikte futbolcular ve teknik heyetle bir araya gelen Pekdaş, zorlu grup maçlarından galip çıkarak Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme arzusunu taşıdıklarını söyledi.

"4 Milyon Liralık Borcu Ödüyoruz"

Futbolcularla yakından ilgilenen Başkan Pekdaş, gündemdeki konularla ilgili de açıklamalarda bulundu. Konak Belediyespor Kulübü’nün yaşayan bir kulüp olduğunu dile getiren Pekdaş, “Biz bir belediyeyiz ve kamu bütçesini yönetiyoruz. Kamu bütçesini yönetirken de kanunlara bağlıyız. Belediye olarak İller Bankası’ndan gelen payların sadece binde 12’sini spor kulüplerine aktarabiliyoruz. Bu bedel de bu sene için yaklaşık 660 bin lira. Konak İlçesi’nde 24 amatör spor kulübü var ve Konak Belediyesispor onlardan sadece bir tanesi. Belediye olarak 660 bin lirayı hakkaniyetli bir biçimde Konak’ta spor yapan tüm amatör kulüpler arasında dağıtmamız, onlara çeşitli yardımlar yapmamız lazım. Oysa göreve geldiğimizde çok zor bir tabloyla karşılaştık. Bir önceki dönem Konak Belediyespor’un yaklaşık 4 milyon liralık borcu vardı. Biz 16 aylık süreçte bu borçların önemli bir bölümünü tasfiye ettik. Ödemeye de devam ediyoruz” dedi.

Takımın Omurgası Bozulmadı

“Bir taraftan borçları öderken bir taraftan da takımın etkili, verimli, sürdürülebilir çalışmaları için de gayret ediyoruz” diyen Başkan Pekdaş, hem Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına hem de yeni sezona hazır bir takımla çıkacaklarını söyledi. Pekdaş, “Her takımın yaptığı gibi, her kulübün yaptığı gibi hangi oyuncularla ve hangi teknik ekiple devam edip etmeyeceğimizi planlamamız gerekiyordu. Bütçe olanaklarımız çerçevesinde ve kamunun parasını harcadığımızı unutmayarak, asli görevlerimizin de bilincinde olarak bir planlama yaptık. Bu planlama uyarınca bizimle anlaşan oyuncularımızla anlaştık. Fiyat uygun gelmeyenlerle de anlaşmadık. Her profesyonel takımın yaptığını biz bir amatör kulüp olarak öncelikle yapmak durumundaydık. Takımımızın ana omurgası bizimle anlaştı. Zaten kaldı ki; sporculuk memurluk değildir. Her takım yeni insanların spor yapmasına uygun olarak yeni insanlarla anlaşır. Biz de bu takımı hem gençleştirdik hem de yeni kızlarımızın da futbol oynamasını, müsabakalara çıkmasını sağladık” diye konuştu.

Her İsteyen Sponsor Olamaz

Hedeflerinin sporu daha da yaygınlaştırmak olduğunu belirten Başkan Pekdaş sözlerini şöyle sürdürdü:
“Konak Belediyesispor hedefimize uygun bir şekilde planlı, programlı, bütçe kariyerlerini ayarlamış bir şekilde çalışıyor. Herkes sorumluluğunun bilincinde. Har vurup harman savurmadan, dikkatli bir şekilde kamu parasını harcamanın sorumluluğuyla hareket eden bir Konak Belediyesi var” dedi. Takıma katkı amaçlı sponsor söylentilerine de cevap veren Başkan Pekdaş, “Bu konuda çeşitli girişimlerimiz oldu. Bunların bir kısmı olumlu, bir kısmı olumsuz sonuçlandı. Belediye olmamız nedeniyle de herkesle sponsorluk anlaşması yapmıyoruz. Kamu parasını idare ediyoruz, kamu kaynaklarını kullanıyoruz. Kamunun rantı bizden soruluyor. Dolayısıyla da bunu yaparken çok titiz davranıyoruz” şeklinde konuştu.

Futbolculardan Başarı Sözü

Kulüp Yöneticisi Zeki Günen de takımdaki ayrılışlarla yönelik çıkan haberlere cevap verdi. Günen, “Bazı medya organlarında çıkan haberler doğru değildir, hepsi siyasi haberlerdir. Kulübün kapanması, devredilmesi, mali sıkıntılardan Şampiyonlar Ligi’ne gidilmemesi gibi çıkan haberlerin hiç biri doğru değildir. Konak Belediyespor takımı dimdik ayaktadır” dedi. Yeni Teknik Direktör Ali Alanç da takımın kondisyonunun yerinde olduğunu belirterek, “Genç ve dinamik bir ekip kurduk. 29 kişilik çok kaliteli bir kadromuz var. Onlarla Bosna’ya en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Hedefimiz geçmiş yıllardaki başarının daha üstüne çıkabilmek. Bir önceki sene turu atlamış ve ilk 16’ya kalmıştık. Bu yıl da hedefimiz ilk 16’ya kalıp deplasmanlı olarak oynamak istiyoruz. Bunu başaracak güçteyiz” dedi. Takım Kaptanı Didem Taş da arkadaşlarıyla birlikte yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, bu yıl daha üst başarılar elde etmek istediklerini söyledi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Konak Belediyesi izmir, Sema Pekdaş, Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı izmir, Narlıdere izmir, Ali Artuner Spor Sahası izmir, kadın futbolcular izmir, izmir etkinlikleri