HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 25 Kasım 2016

Saç Uzatmak için Bitlendirme Uygulaması Dubai'de Yapılıyor!

Magazinizmir
Dubai'deki güzellik salonlarında saç derisinin yenilenmesi ve saç uzatmak için geleneksel bir tedavi yöntemi olarak görülen 'bitlendirme' uygulaması yapılıyor.

Dubai'deki güzellik salonlarında saç derisinin yenilenmesi ve saç uzatmak için geleneksel bir tedavi yöntemi olarak görülen 'bitlendirme' uygulaması yapılıyor. Salonlarda bit başına para ödeniyor.

Güzelliğe Çare Bitler Oldu

Birleşik Arap Emirlikleri'nin resmi basın kuruluşu Emaratoalyoum'un haberine göre, lüks, zenginlik ve görkemle anılan Dubai'de güzelliğe çare bitler oldu. Ülkedeki güzellik salonlarında saç derisini ısırarak kan dolaşımını hızlandırması ve saçların hızla uzamasını sağladığı gerekçesiyle 'bitlendirme' uygulaması çok popüler hale geldi.

Söz gelimi bir salonda saç derisine konulacak bir bitin fiyatı 14 dirhem (4 dolara). Her seansta ise 10 ilâ 15 bit uygulaması gerekiyor.

Bitlenenlere Ceza

Öte yandan Dubai hükümeti, bu tür hizmetlerin kabul edilemez olduğunu ve uygulamayı yapan salonların her bir müşteri için 2000 dirhem (550 dolar) cezai sorumluluk altına girdiğini duyurdu.

Dubai Sağlık Bakanlığı da 'şifa' olarak görülen bu yöntemin, bitlerin diğer aile üyelerine bulaştırma riskini taşıdığını, bitlerin çeşitli cilt hastalıklarına yol açabileceği konusunda uyardı.

Çare Ararken 'Bitzede' Oldular

Bu arada bu yönteme başvuran bazı müşterilerde bitlerin ters etki yarattığı, bu kişilerin bitlerin saçlarının dökülmesine neden olduğu ve kafatasına zarar verdiği belirtildi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN