HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Mayıs 2017

Rotary 2440. Bölge Interact Konferansı Tamamlandı

Magazinizmir
Uluslararası Rotary 2440. Bölge Interact Temsilciği 29-30 Nisan tarihleri arasında İzmir Özel Türk Kolejinde Dokuz Eylül Rotary Kulübü ev sahipliğinde bir konferans düzenledi.

Rotary'nin desteği ile kurulmuş yaşları 12 ile 18 arasında değişen gençlerden oluşan İnteractörler dönem boyunca yaptıkları faaliyetleri anlatmak, gerçekleştirdikleri projeleri sunmak, bölge ile paylaşımda bulunmak amacıyla bir konferans düzenledi. Rotary 2440. Bölge'ye bağlı Alsancak, Bodrum, Bostanlı, Ege, Güzelbahçe, Göztepe, Marmaris, Osmangazi, Çekirge, Dokuz Eylül, Karşıyaka, Pamukkale, Konak, Kordon, Işıkkent Eğitim, Demirtaş olmak üzere 16 interact kulübünden 150 gencin katılımıyla gerçekleşen toplantıda gençler, rotary felsefesini benimseyerek bu felsefe doğrultusunda üretmiş oldukları projeleri bölge başkanları ve bölge görevlileri ile paylaşımda bulundu.

Topluma hizmetin çok küçük yaşlarda başlayabileceğinin altını çizen Rotary 2440 Interact Temsilcisi Ege Uçucu "Topluma hizmet için bütün kulüpler olarak 7'den 70'e herkese yönelik projeler düzenledik. İzmir'de 4 tane huzurevi ziyaretimiz oldu. 23 Nisanda Karabağlar'da 3 bin çocuğun katıldığı çok büyük bir şenlik düzenledik. İzmir Tepecik Hastanesinde yatan hasta çocuklarla birlikte 20 haftadır el işi çalışmaları düzenliyoruz. Yine Down Sendromlu çocuklarla beraber 2 kez mutfak atölyesi düzenledik. Rotary Vakfının 100. Yılı için Bostanlı'dan Sasalı'ya bisiklet turu düzenledik. Bu ve bunun gibi pek çok projede ihtiyacı olan herkese dokunmaya çalıştık. Bütün arkadaşlarıma dönem boyu yaptıkları çalışmalar için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Ev sahibi Dokuz Eylül Interact Kulübü Başkanı Can Nevres Eryiğit ise "dönem boyu yaptığımız çalışmaları anlattığımız bizler için bir hasat olan ve uzun yıllardır ilk defa yapılan interact konferansına ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz" şeklinde konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN