HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 7 Şubat 2017

Renova Yöntemiyle Sertleşme Sorununa Kalıcı Çözüm

Magazinizmir
Gözde İzmir Hastanesi hekimlerinden Ürolog Dr. Ersin Konyalıoğlu, erkeklerde 40 yaşından sonra görülmeye başlanan sertleşme sorunu için kullanılan Renova Shockwave Terapi'nin başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.

Sertleşme sorununun erkeklerde 40'lı yaşlardan sonra aşırı kilo, sigara, alkol gibi etkenlerin sonucu görülmeye başladığını belirten Konyalıoğlu, Renova Shockwave Terapi'nin hiçbir yan etkisi olmadığını dile getirdi.

Gelişen teknolojiyle üretilen Renova cihazının, penisteki süngerimsi yapının içindeki damarların iç duvarında düzelme sağladığı bilgisini veren Dr. Ersin Konyalıoğlu, "Yeni damar oluşumu da artırılarak, ereksiyonu sağlayan kanlanma da yükseltiliyor. Tedavideki başarı % 76 - 84 gibi bir oranda gerçekleşiyor. 100 hastadan 80'inde Renova işleminden sonra sertleşme kalitesinde artış görülüyor. Sertleşme tedavisinde kullanılan hapların bazı yan etkileri görülüyor. Renovada ise herhangi bir yan etki yok ve kalıcı bir işlem" diye konuştu.

Renova yöntemi uygulaması hakkında da açıklamalarda bulunan Dr. Konyalıoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Hastanın penisine ağrısız ve acısız bir şekilde şok dalga tedavisi uygulanıyor. Kalbe, penise veya cilde bir zararı olmuyor. Bu yöntem kanlanma miktarını artırıyor ve çok pratik. 1 seans 30 dakika sürüyor. Tedavi de, ortalama 4 seansta gerçekleşiyor" dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN